Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Bęben hamulcowy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Bęben hamulcowy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Bęben hamulcowy do ciężarówek
  • Kup tanio Bęben hamulcowy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Bęben hamulcowy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Bęben hamulcowy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Bęben hamulcowy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Bęben hamulcowy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Bęben hamulcowy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Bęben hamulcowy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Bębny hamulcowe ciężarówki to puste metalowe cylindry, w które wciśnięte są szczęki hamulcowe. Ich zadaniem jest zmniejszenie prędkości i zatrzymanie pojazdu. Bęben jest dokładnie umocowany na piaście koła i obraca się wraz z nią. Ta część hamulca jest trwała, skuteczna i ma prostą konstrukcję.

Rodzaje bębnów hamulcowych do ciężarówek

W zależności od osi:

  • tylne;
  • przednie;
  • uniwersalne.

Tylne i przednie bębny hamulcowe do ciężarówek mają różne wymiary i wagę. Zazwyczaj szersze części montowane są z tyłu, a węższe – z przodu. Wiele ciężarówek dwuosiowych ma zamontowane zarówno przednie, jak i tylne części o takich samych parametrach.

Według budowy:

  • Kompozytowe. Składają się na nie dwie części: cylinder i kołnierz. Uważa się je za najbardziej trwałe.
  • Lite. Są to stosunkowo tanie części odlewane.

Według materiału:

  • Aluminiowe. Są lekkie, dobrze rozpraszają ciepło i szybko się chłodzą. Są wysoce odporne na korozję, mają estetyczny wygląd i są stosunkowo niedrogie. W przypadku przegrzania mogą się odkształcać.
  • Żeliwne. Są trwałe i nie odkształcają się przy wysokich temperaturach. Długo się chłodzą i są bardziej podatne na korozję w wilgotnym otoczeniu.

Bębny hamulcowe mogą mieć różne średnice. W przeciwieństwie do bębnów hamulcowych w samochodach osobowych, dla których wartość ta wynosi 200 mm, średnica bębnów w ciężarówkach może osiągać, a nawet przekraczać 450 mm.

Awarie i ich przyczyny

Bębny hamulcowe wykonane są z trwałych materiałów, jednak przy występowaniu mechanicznych i termicznych obciążeń z czasem się zużywają. Z reguły ich żywotność wynosi 100 000 km przebiegu. Do głównych wad należą zwiększona średnica wewnętrzna, a także pojawianie się wybrzuszeń, odprysków, pęknięć i rdzy. W przypadku takich awarii nie należy naprawiać bębnów – wymagają one wtedy wymiany.

Jak wykrywać usterki

Poprawne funkcjonowanie bębna hamulcowego wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo, dlatego też nie należy nigdy ignorować regularnej konserwacji urządzenia. Podczas każdej kontroli określ stan części przez otwory kontrolne w osłonie bębna. Ponadto konieczna jest diagnostyka, jeśli ciężarówka zwalnia wolniej niż zwykle podczas gwałtownego hamowania. Uszkodzenie elementów sygnalizowane jest również drganiami kierownicy i trudnościami przy cofaniu.

AutoDoc: wygodne zakupy online

Chciałbyś kupić bębny hamulcowe i inne produkty do ciężarówek w korzystnych cenach? Witaj w AutoDoc. W naszym katalogu, znajdziesz szeroką gamę wysokiej jakości produktów w przystępnych cenach. Większość z nich objęta jest zniżkami, co pomaga zaoszczędzić jeszcze więcej. Pożegnaj się z przepłacaniem – złóż zamówienie online w naszym sklepie internetowym już teraz.