Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do ciężarówek
 • Kup tanio Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Mocowanie kolumny zawieszenia / amortyzatora w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Tuleje goleni prowadzących amortyzatorów dla ciężarówek to gumowe części, które tłumią drgania pomiędzy elementami zawieszenia. Części znajdują się w dolnej części amortyzatora w miejscu ich podłączenia do wahacza. Składają się one z jednego lub dwóch metalowych kołnierzy z elastyczną wkładką pomiędzy nimi.

Rodzaje

Katalogi producentów obejmują części, które różnią się osią montażu:

 • Przednie;
 • Tylne.

Możesz zamówić części wykonane z różnych materiałów online:

 • Gumowe. To miękkie części, które są niedrogie, ale mają krótkie życie serwisowe.
 • Poliuretanowe. Elementy te są trwałe z powodu dużej odporności na chemikalia i zmiany temperatur. Ich wadami są wysoki koszt i nadmierna sztywność.

Podobnie jak tuleje goleni prowadzących amortyzatorów do ciężarówek dla samochodów osobowych, części do ciężarówek mogą mieć różną konstrukcję:

 • Z wewnętrznym i zewnętrznym rękawem.
 • Tylko z wewnętrznym rękawem. Jeśli części jest zamontowana na zawieszeniu, gniazdo mocowania działa służy za zewnętrzny rękaw.

Awarie i ich przyczyny

Producenci nie określają żywotności tych części. Część należy wymienić jeśli wewnętrzna wkładka straciła elastyczność, pękła, rozerwała się lub odłączyła się od metalowego elementu.

Żywotność przednich i tylnych tulei goleni prowadzących amortyzatorów zależy od jakości nawierzchni drogowej. Zbyt długa jazda ciężarówek na drogach błotnistych i żwirowych zmniejsza żywotność części. Poza tym, na gumowe wkładki oddziałują płyny zawierające olej i środki chemiczne. Materiał niszczony jest również przez wystawienie na wysokie i niskie temperatury.

Jak wykryć usterki

Jeśli z zawieszenie podczas poruszania ciężarówki po nierównej drodze wydobywa się pukający dźwięk, części wymagają diagnostyki. Stopień ich zużycia można określić przez inspekcję ciężarówki od dołu. Pęknięcia na elastycznej części wskazują na potrzebę wymiany. Będziesz potrzebował specjalnego ściągacz, ponieważ części są montowane na docisk, a ich wymiana wymaga zastosowania znacznej siły.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Zastanawiasz się gdzie kupić tuleje goleni prowadzących amortyzatorów i inne części do Twojej ciężarówki? Sprawdź sklep online AUTODOC. Nasza polityka cenowa sprawia, że części staną się przystępne, a regularne promocje pozwolą Ci kupić więcej produktów za tę samą cenę. Złóż zamówienie i sprawdź sam, że naprawa i serwisowanie ciężarówki może być opłacalne!