Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Nastawnik drążkowy / dodatki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Nastawnik drążkowy / dodatki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Nastawnik drążkowy / dodatki do ciężarówek
  • Kup tanio Nastawnik drążkowy / dodatki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Nastawnik drążkowy / dodatki zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Nastawnik drążkowy / dodatki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Nastawnik drążkowy / dodatki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Nastawnik drążkowy / dodatki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Nastawnik drążkowy / dodatki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Nastawnik drążkowy / dodatki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Nastawnik drążkowy / dodatki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Nastawnik układu drążków wykorzystywany jest w układzie hamulcowym ciężarówek. Dana części jest umieszczana na wale rozrządu hamulca i służy do regulacji kąta obrotu oraz utrzymuje pożądany odstęp pomiędzy szczęką i bębnem hamulcowym. Dana część przenosi siłę pochodzącą z popychacza komory powietrznej na hamulec koła i zapewnia skuteczne hamowanie.

Rodzaje nastawników układu drążków do pojazdów użytkowych

Katalogi obejmują części, które różnią się między sobą następującymi parametrami:

  • Rodzajem regulacji. Dostępne są części automatyczne (samoregulujące) oraz mechaniczne. Części automatyczne charakteryzują się wysoką dokładnością ustawienia odstępu pomiędzy szczęką i bębnem hamulcowym. Części mechaniczne starczają na dłuższy okres czasu i są zazwyczaj tańsze.
  • Ilością zębów roboczych. Może ona wynosić 10, 19, 28, 37, itd.
  • Miejscem montażowym. Dla ciężarówek skonstruowane są prawe lub lewe oraz przednie i tylne nastawniki układu drążków. Na każdą z osi umieszczane są dwie części.

Awarie oraz ich przyczyny

Producenci nie określają żywotności danych urządzeń. W przypadku regularnego przeglądu ze smarowaniem części mogą one być na chodzie przez długi okres czasu. Sprawność nastawnika układu drążków jest określana przez skok popychacza komory powietrznej: nie powinien on przekraczać 40 mm.

Dana część nie jest demontowalna i nie jest zdatna do naprawy. Uszkodzoną część należy wymienić. Obejmuje to zużyte otwory tulei oraz wypusty w przekładni. Dodatkowo elementy zużytej przekładni mogą ulec uszkodzeniu: ulega ona zakleszczeniu, uszkadza się przednia część klucza, luzują się zaślepki. Przyczyną awarii może być nadmierne obciążenie w trakcie jazdy, nieprzestrzeganie wymagań konserwacyjnych, ingerencja wilgoci oraz brudu do wnętrza jednostki.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Części wymagają regularnego przeglądu, a w szczególności pomiaru skoku popychacza. Dany przegląd dokonywany jest poprzez dostarczenie powietrza do komory hamulca pod ciśnieniem około 6.5 atmosfery. Jeśli dźwignia jest w porządku to po zwolnieniu hamulców zaczep przymocowany do komory powietrznej powróci do pierwotnego ustawienia.

Wadliwa część może zostać zidentyfikowana poprzez usterki w układzie hamulcowym. Jeśli wciskanie pedału hamulca wymaga znacznego wysiłku, a ciężarówka przez długi czas nie ulega zatrzymaniu, wymagana jest pilna diagnostyka. Części powinny zostać wymienione parami na oś w celu uniknięcia nierównomiernego hamowania.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

W celu niedrogiego i bezproblemowego zakupu nastawnika układu drążków oraz innych części do Twojej ciężarówki zarejestruj się w naszym sklepie internetowym. Oferujemy przystępne ceny, stale posiadamy promocje dla naszych klientów oraz zapewniamy możliwość otrzymania darmowej dostawy. Wybierz produkty, które potrzebujesz, na naszej stronie internetowej lub w naszej aplikacji mobilnej i już dziś złóż swoje zamówienie przez Internet. Zapewnimy dostawę Twoich zakupów w możliwie najkrótszym czasie.