Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do ciężarówek
  • Kup tanio Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Okładzina szczęk hamulcowych / zestaw w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Okładziny hamulcowe do szczęk hamulcowych to wytrzymałe elementy cierne, które wchodzą w bezpośredni kontakt z bębnem oraz zatrzymują pojazd w każdej sytuacji. Są one wykonane z materiałów kompozytowych oraz posiadają łukowaty kształt. Są one przymocowane do metalowej płytki, tak zwanej „szczęki”. Ich wewnętrzne wygięcie jest zgodne z linią podkładki, a zewnętrzne wygięcie jest zgodne z kształtem bębna.

Rodzaje okładzin hamulcowych do szczęk hamulcowych

Ze względu na technologię produkcyjną:

  • Tłoczenia na zimno. Są one niedrogie, a ich żywotność wynosi od 60 000 do 80 000 przejechanych kilometrów.
  • Tłoczenia na gorąco. Posiadają one dłuższą żywotność (90 000 – 100 000 przejechanych kilometrów) oraz wyższą cenę.

Okładziny cierne mogą być przymocowane do płytek na dwa sposoby:

  • Przy pomocy środka klejącego. Dane połączenie jest mniej zawodne, z tego powodu można je znaleźć głównie w lekkim pojazdach użytkowych.
  • Przy pomocy gwintów. Tej rodzaj mocowania jest przeznaczony do wysokich obciążeń.
Awarie oraz ich przyczyny

Dzięki charakterystycznym osobliwościom pracy zarówno przednie, jak i tylne okładziny hamulcowe do bębnowych szczęk hamulcowych do ciężarówek są poddawane znacznym obciążeniom. Biorąc pod uwagę naturalne zużycie producenci oferują możliwość montażu zestawu okładzin oddzielnie od metalowych płytek.

Jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego lub nierównomiernego zużywania się części jest nieprawidłowe ustawienie mechanizmu hamulcowego. Jeśli szczelina pomiędzy szczękami a bębnem jest mniejsza od wymaganej wielkości, istnieje możliwość sporadycznego hamowania. Zwiększa to ryzyko przegrzewania się części oraz zmniejsza to ich właściwości ciernie.

Stałe przeciążenie pojazdu jest szkodliwe także dla części. Poprzez przeciążenie elementy układu hamulcowego są poddawane nadmiernym obciążeniom mechanicznym i termicznym, w wyniku czego na ich powierzchni mogą powstawać odpryski i pęknięcia.

Musisz zapobiegać ingerencji oleju oraz innych płynów technicznych na powierzchnię roboczą szczęk hamulcowych. Skutkuje to ślizganie się i zmniejszenie wydajności hamowania.

Element cierny jest czasami zdzierany z metalowej płytki. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy montowane są części standardowe lub w przypadku nieprawidłowego nitowania.

W jaki sposób zdiagnozować uszkodzone okładziny hamulcowe do bębnowych szczęk hamulcowych

Hamulec bębnowy posiada specjalne otwory zamknięte przez zaślepki do wizualnego monitorowania stanu części. Grubość elementów ciernych jest mierzona codziennie suwmiarką. Czasami części wyposażone są w czujniki zużycia. Gdy ich grubość jest zmniejszona do minimum, czujniki wysyłają sygnał do deski rozdzielczej.

Zużycie się powierzchni ciernych jest często wskazywane poprzez symptomy pośrednie: piszczenie oraz grzechotanie podczas hamowania, ściąganie samochodu w bok z prostej linii jazdy, zwiększoną drogę hamowania. Gdy dane oznaki pojawią się, cały układ powinien zostać zdiagnozowany oraz naprawiony.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Ciężarówki wymagają wysoce wytrzymałych okładzin do bębnowych szczęk hamulcowych. W naszym sklepie internetowym możesz kupić ich zestaw. Gwarantujemy doskonałą jakość każdego elementu. Możesz wybrać produkt zgodny ze specyfikacjami technicznymi swojego pojazdu przy pomocy naszych specjalistów. Są one zawsze gotowi do udzielenia odpowiedzi na każde Twoje pytanie drogą mailową, telefoniczną lub poprzez czat online.