Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Piasta koła / dodatki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Piasta koła / dodatki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Piasta koła / dodatki do ciężarówek
  • Kup tanio Piasta koła / dodatki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Piasta koła / dodatki zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Piasta koła / dodatki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Piasta koła / dodatki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Piasta koła / dodatki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Piasta koła / dodatki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Piasta koła / dodatki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Piasta koła / dodatki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Piasta koła to główny element mechanizmu obrotowego z otworem do mocowania na wałku lub osi ciężarówki. Część ta zabezpiecza felgę koła i zapewnia jej swobodny obrót. Ponadto, urządzenie to przyłącza wszystkie jednostki do półosi, co pozwala zamontować tarcze hamulcowe lub bębny i elementy systemu zapobiegającemu blokowaniu kół.

Rodzaje piast koła

Części te wykonane są z trwałego żeliwa lub stali wytapianej przez obracanie i mielenie, ponieważ nie muszą znosić dużych obciążeń. Urządzenia te mogą być zaprojektowane dla różnych kół.

  • Niesterowane koła napędowe. Mocowane są na tylnych osiach lub tylnym napędzie pojazdów dostawczych i są solidnie podłączone do półosi osi prowadzącej za pomocą kołnierza.
  • Niesterowane koła nie napędowe. Stosowane są na tylnych osiach ciężarówek z napędem na tylne i wszystkie koła.
  • Sterowane koła napędowe. Mocowane są na przednich osiach pojazdów ładunkowych z napędem na wszystkie koła.
  • Sterowane koła nie napędowe. Stosowane są w pojazdach dostawczych na przednich osiach napędu na tylne koła.

Jednostka piasty zabezpieczona jest dwiema nakrętkami śrub i podkładką blokującą na jednym końcu zwrotnicy. W przeciwieństwie do piast koła w samochodach osobowych, które montowane są na łożyskach kulowych, w ciężarówkach stosowane są łożyska oporowe z stożkową rolką; są one mniejsze i zapewniają lepszą wydajność. Wypełnione są smarem i są chronione przez zatyczki po zewnętrznej stronie i przez płytę mocującą hamulec lub podkładkę – po wewnętrznej stronie.

Awarie i ich przyczyny

Te części samochodowe rzadko ulegają uszkodzeniu i mogą wymagać wymiany przy uszkodzeniu łożysk, gniazdo mocowania bieżni łożyska jest zużyte, gwintowane łączenia bolców lub śrub są uszkodzone. W rzadkich przypadkach, obudowa części może ulec deformacji. Te uszkodzenia mogą być spowodowane przez uderzenie w przeszkodę przy dużej prędkości, regularne obciążanie pojazdu i agresywny styl jazdy.

Jak wykryć usterki

Na zerwania zespołu piasty wskazują obce dźwięki w czasie jazdy, drgania nadwozia, bujanie ciężarówki na zakrętach lub spowalnianie, ograniczone trzymanie się drogi, nierówne zużycie opon. Uszkodzone części będą miały podczas inspekcji wyraźny luz. W celu uniknięcia defektów przednich i tylnych piast koła wystarczy serwisować je na czas: sprawdzać szczelność mocowań i łożysk, wymieniać smar.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Czy chcesz kupić wszystko czego potrzebujesz do naprawy ciężarówki i konserwacji niedrogo? Zostań klientem sklepu online AUTODOC. Mamy tu korzystne ceny na wszystkie produkty i regularne promocje, by pomóc Ci zaoszczędzić. Wybierz odpowiednie artykuły z naszego katalogu i złóż zamówienie online już dziś, by kupić piasty koła i inne wysokiej jakości części w dobrej cenie.