Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Resor do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Resor do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Resor do ciężarówek
 • Kup tanio Resor samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Resor zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Resor do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Resor do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Resor do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Resor do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Resor. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Resor w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Resor to część zależnego zawieszenia mechanicznego ciężarówki. Składa się z jednej lub kilku elastycznych stalowych arkuszy. Pomaga to zachować nadwozie samochodu na wymaganej wysokości i eliminuje drgania spowodowane przez jazdę na nierównej drodze.

Rodzaje

Części różniące się osią instalacji możesz kupić online:

 • Na przednią oś;
 • Na tylna oś;
 • Na przednią i tylną oś.

Katalogi producentów obejmują przednie i tylne resory do ciężarówek z różną liczbą elementów:

 • Z jednym resorem (jednoresorowe) lub paraboliczne. Wyróżniają się dobrą elastycznością i pochłaniają drgania w maksymalnym stopniu.
 • Wieloresorowe. Wyróżniają się dużą nośnością.

Awarie i ich przyczyny

Resory do samochodów osobowych, podobnie jak części do ciężarówek, przeznaczone są na całą żywotność pojazdu. Mogą przedwcześnie przestać działać w przypadku uszkodzenia mechanicznego mocowań, utraty elastyczności lub zerwania jednego lub kilku resorów. Dzieje się tak w przypadku przeciążenia pojazdu, nieprawidłowego montażu, niestosowania się do terminów serwisowania lub stosowania niewystarczającej ilości smaru podczas konserwacji. Poza tym, w warunkach dużej wilgotności, na części mogą pojawić się śladu korozji.

Jak wykryć usterki

Istnieje kilka objawów, które niezaprzeczalnie wskazują na zerwanie resora zawieszenia Twojej ciężarówki. Obejmują one stukający lub metaliczny hałas podczas jazdy, drgania zespoły, toczenie się nadwozia i zmniejszony prześwit. Poza tym, samochód może ściągać na jedną stronę. Zaleca się regularnie sprawdzać i smarować części. Poza tym, części powinny być myte co najmniej po każdych 10000 km.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Poprawne działanie zawieszenia jest kluczowe dla bezpieczeństwa działania ciężarówki. W naszym sklepie online, możesz zawsze kupić resory do Twojej ciężarówki i inne wysokiej jakości części w przystępnych cenach. AUTODOC regularnie prowadzi promocje podczas, których produkty stają się mniej drogie. Skonsultuj się z kompetentnymi specjalistami naszego zespołu wsparcia i złóż zamówienie na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej już dziś!