Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Rolka napinacza do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Rolka napinacza do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Rolka napinacza do ciężarówek
  • Kup tanio Rolka napinacza samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Rolka napinacza do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Rolka napinacza do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Rolka napinacza do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Rolka napinacza do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Rolka napinacza. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Rolka napinacza w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Koło pasowe napinające stosowane jest do regulowania napięcia pasa napędowego alternatora w ciężarówkach. Jest ono łożyskiem z zewnętrzną plastikową obudową oraz dopasowaną tuleją.

Rodzaje kół pasowych napinających do ciężarówek

Ze względu na mocowanie:

  • Mimośrodkowe. W danych kołach pasowych funkcję mechanizmu napinającego pełni wbudowana tuleja z otworem przesuniętym od środka. Jest on wykorzystywany do ustawienia części na trzpieniu zamontowanym na silniku. Koło pasowe napinające opiera się o tylną część pasa i obraca podczas pracy silnika. Obracając się na swojej własnej osi koło pasowe napinające zmienia swoje ustawienie względem pasa, zapewniając w ten sposób jego napięcia.
  • Ze wspornikiem. Wspornik jest przymocowany do silnika śrubami, a cała część jest do niego sztywno przymocowana. Napięcie pasa osiągnięte jest poprzez przesunięcie wspornika względem silnika.

Ze względu na regulację napięcia:

  • Mechaniczne. Wymaga własnoręcznej regulacji. Ich zaletą jest niska cena. Zazwyczaj powinny być one wymieniane po każdokrotnym przejechaniu 70 000 km.
  • Automatyczne. Są to samoregulujące się urządzenia, które mogą zmniejszyć amplitudę wibracji poprzez tłumienie wstrząsów. Dane elementy są bardziej wytrzymałe. Ich żywotność może osiągnąć 100 000 przejechanych km. Urządzenia są podzielone na sprężynowe i hydrauliczne.
Awarie oraz ich przyczyny

Tak samo jak napinacze w samochodach pasażerskich, elementy do ciężarówek są stale wystawione na tarcie, przez co są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz przesunięcie. Poza tym dość często plastikowa osłona ulega stopieniu, a także występuje zakleszczanie się oraz rdzewienie elementów łożyska.

Przedostanie się ciał obcych może skutkować przyspieszonym ścieraniem się powierzchni oraz pojawieniem się defektów. Zazwyczaj stopienie jest wynikiem przegrzewania się części, podczas gdy jej zakleszczenie lub przesunięcie oraz luz są wynikiem nieprawidłowego montażu.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Z tego względu, że awaria koła pasowego może skutkować zerwaniem paska alternatora ciężarówki, serwisowanie tego podzespołu powinny być wykonywane w regularnych odstępach czasowych. Dodatkowo nieodzownym powodem na skontaktowanie się ze stacją serwisową w celu diagnostyki jest zewnętrzny hałas oraz wibracje alternatora, miganie przednich reflektorów podczas pracy silnika, znacznie zwiększone zużycie paliwa podczas korzystania z urządzeń elektrycznych. Specjaliści wizualnie ocenią stan mechanizmu napinającego.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Aby szybko kupić koło pasowe napinające pasek alternatora oraz inne części do ciężarówki w niskiej cenie, zarejestruj się w sklepie internetowym AUTODOC. Do swojej dyspozycji masz przyjazny dla użytkownika katalog, w których będziesz w stanie w ciągu kilku minut znaleźć wszystko, co potrzebujesz do naprawy i serwisowania swojego auta. Sprawiamy, że nasze ceny są na rozsądnym poziomie i często umożliwiamy dostęp do różnorodnych promocji. Już dziś zamów swoje części przez Internet i odkryj korzyści przyjaznego dla kieszeni oraz szybkiego robienia zakupów!