Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Tarcza sprzęgła do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Tarcza sprzęgła do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Tarcza sprzęgła do ciężarówek
  • Kup tanio Tarcza sprzęgła samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Tarcza sprzęgła do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Tarcza sprzęgła do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Tarcza sprzęgła do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Tarcza sprzęgła do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Tarcza sprzęgła. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Tarcza sprzęgła w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Tarcza sprzęgła do ciężarówek porusza się po wale atakującym przekładni i bierze udział w procesie odłączania przekładni od silnika. Jest ona zaangażowana w praktycznie wszystkie fazy kontrolowania ciężarówki: jej rozruchu, wrzucania biegów oraz hamowania. Jest to istotny element układu, gdyż chroni on elementy przekładni przed nadmiernymi obciążeniami dynamicznymi. Jest ona wykonana z metalu pokrytego materiałem ciernym.

Rodzaje tarcz sprzęgła do ciężarówek

Katalogi producentów zawierają następujące elementy:

  • Płytę dociskową;
  • Tarczę sprzęgła (płytę przesuwną);
  • Płytę pośrednią.

Płyta pośrednia jest wykorzystywana w układzie dwupłytowym do wysokich momentów obrotowych. Części mogą posiadać różnorodne konstrukcje, rozmiary, metody instalacji oraz inne parametry.

Awarie oraz ich przyczyny

Produkt może prawidłowo pracować po przejechaniu 80 000 km, a nawet 150 000 km. Jej żywotność zależy od indywidualnego stylu jazdy kierowcy, wagi przewożonego towaru, a także warunków na drodze, w których porusza się ciężarówka.

Części zazwyczaj ulegają awarii wskutek tarcia, a rzadziej – wskutek pęknięcia sprężyny. Przyczyną tego może okazać się nieprawidłowe lub zbyt częste korzystanie z odpowiedniego pedału, powoduje to zużycie się bocznych części tarczy. Zdarza się tak często, na przykład, gdy pojazd porusza się z niskim poziomem płynu hamulcowego. Poza tym część może ulec odkształceniu wskutek nieprawidłowego montażu.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Awaria części diagnozowana jest poprzez jakiekolwiek usterki związane z pracą sprzęgła: częściowe wchodzenie, niemożliwość powrotu pedału do pozycji początkowej, itp. Dodatkowo przyczyną przeglądu tarczy sprzęgła mogą być silne wibracje, niespotykany hałas, wpadanie w poślizg na wzniesieniach, zwiększona prędkość przy zwiększonych obrotach silnika.

Tak samo jak w przypadku tarczy sprzęgła do samochodów pasażerskich, ich poziom zużycia można określić poprzez sprawdzenie skoku pedału. Pojazd powinien zostać ustawiony na równej powierzchni, a silnik powinien być rozgrzany. Pedał jest wciskany i powoli zwalniany, zwracając uwagę na to, kiedy rozpocznie się przenoszenie momentu obrotowego. Im później to nastąpi, tym mniejsze jest zużycie tarczy. Natychmiastowa wymiana danej części jest niezbędna w momencie wyczucia zapachu spalenizny w trakcie przeglądu.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

W naszym sklepie internetowym możesz w niskich cenach zamówić tarczę sprzęgła oraz inne części do ciężarówki. Zamawianie przez Internet nie zajmie na naszej stronie internetowej dużo czasu dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsu oraz wykwalifikowanym specjalistom działu obsługi klienta. W momencie aktywnych promocji na wybrane przez Ciebie produkty możesz kupić wszystko, co potrzebujesz tak tanio, jak to tylko możliwe. Dzięki AUTODOC zaoszczędzisz swój czas i pieniądze!