Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Tlumiki / dodatki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Tlumiki / dodatki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Tlumiki / dodatki do ciężarówek
 • Kup tanio Tlumiki / dodatki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Tlumiki / dodatki zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Tlumiki / dodatki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Tlumiki / dodatki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Tlumiki / dodatki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Tlumiki / dodatki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Tlumiki / dodatki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Tlumiki / dodatki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Tłumiki dla ciężarówek przeznaczone są do zmniejszania poziomu hałasu wytwarzanego przez gazy wydechowe w układzie wydechowym. Element ten obejmuje różne kanały, przegrody i komory, które pozwalają zmniejszyć częstotliwość dźwięków drgań przez przekonwertowanie ich na energię cieplną.

Rodzaje tłumików do ciężarówek

Katalogi producentów obejmują części o różnych mechanizmach działania:

 • Ograniczające. Pochłaniają one drgania poprzez różnice w średnicach komór i rury wydechowej. Poziom hałasu zmniejszany jest gdy gazy wydechowe przechodzą przez wąską ścieżkę wydechową do ustępu o większym rozmiarze. Tego typu części są wydajne, jednak zmniejszają moc silnika.
 • Odbijające. Posiadają labirynt przez który płyną gazy, gdzie dźwięk powtarzalnie odbija się od ścianek. W tym wypadku fale dźwiękowe zderzają się, zmieniają swoje amplitudy i zostają zneutralizowane. Urządzenia te nie mają teoretycznie żadnego wpływu na moc silnika, jednak znacznie się nagrzewają podczas działania.
 • Pochłaniające. Części te wypełnione są dźwiękoszczelnym materiałem z pofałdowaną tutką przechodzącą przez nią. Mają prostą konstrukcję i mogą pochłaniać fale dźwiękowe o różnych częstotliwościach. Wydajność tych urządzeń jest raczej niewielka.
 • Rezonator. Urządzenia te mają kilka komór połączonych przez rurki z otworami o różnych średnicach. Zmniejszają one poziom hałasu bez zrywania przepływu, ale tylko na małych zakresach częstotliwości.

Części stosowane w pojazdach dostawczych są z reguły mniej wydajne niż tłumiki dla samochodów osobowych. Dzieje się tak z konieczności utrzymania maksymalnej mocy silnika.

Części te różnią się również materiałem, z którego są zrobione:

 • Stal z ochronną warstwą (aluminiową, itp.). Mają niską cenę, jednak nie starczą na długo.
 • Stal nierdzewna. Mają powierzchnię lustra, jednak teoretycznie nie zapobiegają przepływowi gazów. Urządzenia te są odporne na negatywne czynniki otoczenia.

Awarie i ich powody

Żywotność tłumików dla ciężarówek nie jest ograniczona: dlatego też, będą potrzebować wymiany jeśli zostaną uszkodzone. Części mogą utracić szczelność z powodu korozji metalu, stałych zmian temperatur, tworzeniu się osadów wewnątrz urządzenia i uszkodzeń mechanicznych. Poza tym, możliwe jest zapchanie części przez spalenie katalizatora.

Jak wykryć awarie

Jeśli gazy wydechowe uciekają spod ciężarówki, hałas z działającego silnika staje się głośniejszy, z układu wydechowego słychać metaliczne uderzenia, oznacza to, że elementy jednostki przepaliły się i odłączyły od obudowy. W niektórych wypadkach można odnotować spadek mocy. Jeśli takie objawy zostaną zaobserwowane, wymagana jest inspekcja części. Jeśli pod elementami układu wydechowego widać krople wody po jego schłodzeniu, oznacza to, że integralność została zerwana.

AUTODOC wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, możesz kupić tłumiki i wiele innych części do samochodów dostawczych tanio i wygodnie. Stworzyliśmy aplikację mobilną: składanie zamówienie jest teraz możliwe z dowolnego miejsca w dowolnym czasie. Częste promocje pozwalają zmniejszyć koszt naprawy i serwisowania Twojego pojazdu. Dokonaj zakupu online od AUTODOC i zacznij oszczędzać pieniądze już teraz!