Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do ciężarówek
  • Kup tanio Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Zawieszenie kabiny kierowcy / tłumienie drgań w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Ciężarówki sporo ważą; dlatego też są szczególnie podatne na toczenie się przy jeździe na nierównej drodze. Żeby zmniejszyć efekt dynamiczny nawierzchni drogowej, zawieszenie pneumatyczne kabiny stosowane jest w ciężarówkach. Poprawia ono trzymanie się drogi, zapewnia płynną jazdę pojazdu i utrzymuje optymalny stały prześwit.

Rodzaje zawieszenia pneumatycznego kabiny dla ciężarówek

Konstrukcja jest oparta na gumowy mieszku ze sprężonym powietrzem wewnątrz. Może wytrzymać ciśnienie dziesiątek atmosfer i może zmienić swoje właściwości za pomocą automatycznego mechanizmu regulacji. Istnieją dwa rodzaj sprężyn pneumatycznych:

  • Z mieszkami powietrznymi. Składają się z 2-4 warstw gumowanej tkaniny kordowej, najczęściej poliamidowej (kapronowy, nylonowy, neoprenowy). Ich pokrywy mają gwintowane otwory do dostarczania powietrza i otwarcia na mocowanie. Po środku części znajduje się obręcz. Niektóre modele mają gumowy odbojnik. Niskie tarcie wewnętrzne w kadłubie i brak obecności ogrzewania podczas jazdy ciężarówką czynią te sprężyny pneumatyczne szczególnie niezawodnymi.
  • Z membraną. Różnią się od mieszków powietrznych obecnością tłoka i błony, która ogranicza rozmiar kadłuba. Cechą szczególną sprężyn pneumatycznych tego typu jest to, że są mniejsze od wyżej wymienionych.

Poza klasycznymi elementami zawieszenia pneumatycznego kabiny dla ciężarówek, producenci oferują modele z pokrywą i obudową. Ta druga działa jak mocowanie i może być wykonana z metalu lub plastiku. Sprężyny pneumatyczne z tymi komponentami mogą wytrzymać duże obciążenia bez odkształcania się.

Awarie i ich przyczyny

Najczęstszym problemem jest uciekanie powietrza w punktach kontaktu mieszka i sprężyny pneumatycznej. Poza tym, możliwe są uszkodzenia mechaniczne mieszka lub sprężyny. Z reguły, powodami awarii są nieuważna jazda lub przeładowanie pojazdu. Powód może leżeć również w uderzeniu pojazdu z przeszkodę lub wdzieranie się błota lub ciał obcych do zespołu. Sprężyn pneumatycznych nie da się naprawić i powinno się je wymienić w przypadku jakiegokolwiek defektu.

Jak wykryć usterki

Przede wszystkim, uszkodzenia będą widoczne podczas rutynowej konserwacji. Zwiększony hałas wewnątrz kabiny, obce hałasy i drgania podczas jazdy na nierównej drodze mogą wskazywać na konieczność nieplanowanej inspekcji. Awarii zawieszenia pneumatycznego kabiny w ciężarówce towarzyszy zwiększona amplituda oscylacji przedniej części pojazdu podczas jazdy przy wysokich prędkościach.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Szukasz sklepu online z niskimi cenami na części do naprawy i konserwacji pojazdów dostawczych? Witamy w AUTODOC. Możesz tu korzystnie kupić części zawieszenia pneumatycznego kabiny i wiele innych części. Wszystkie produkty w naszym katalogu są stosunkowo tanie i wysokiej jakości. Poza tym, często prowadzimy promocje, które pozwalają oszczędzić. Pożegnaj się z nadpłacaniem – złóż swoje zamówienie online na naszej stronie już teraz.