Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Doładowanie / pojedyncze części do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Doładowanie / pojedyncze części do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Doładowanie / pojedyncze części do ciężarówek
  • Kup tanio Doładowanie / pojedyncze części samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Doładowanie / pojedyncze części do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Doładowanie / pojedyncze części do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Doładowanie / pojedyncze części do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Doładowanie / pojedyncze części do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Doładowanie / pojedyncze części. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Doładowanie / pojedyncze części w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Sprężarki doładowująca dla ciężarówek to urządzenia, które zwiększają ciśnienie układu dolotowego przy użyciu energii wydechu. Spychają one powietrze do komory spalania, jednocześnie nasycając mieszankę paliwa z tlenem i pozwalają silnikowi osiągnąć większą moc. Urządzenie działa autonomicznie i może osiągnąć 200000 RPM pod ciśnieniem gazów wydechowych. Części wykonane są ze stopów opartych na niklu.

Rodzaje turbosprężarek dla ciężarówek

Katalogi producentów obejmują części, które są montowane:

  • Pojedynczo. Zazwyczaj, mają większy rozmiar i większą wydajność; jednak są nieskuteczne przy niskim RPM silnika. Są tańsze.
  • W parach. Każda z nich ma mniejsza wydajność, jednak łączna wydajność jest większa. Główną zaletą tego typu urządzeń jest ich możliwość do utrzymania równowagi pomiędzy parametrami wymuszonej indukcji przy niskich i wysokich RPM, tym samym, zapewniając stabilną dynamikę przyspieszenia.

Sposoby podłączenia:

  • Po kolei;
  • Równolegle (dostępne są lewe i prawe turbosprężarki dla samochodów dostawczych)

Możesz również zamówić turbosprężarki o różnym poziomie indukcji online.

Awarie i ich przyczyny

Żywotność tych części nie jest jasno określona. Części ulegają awarii jeśli łożyska ulegną przegrzaniu lub zapchaniu lub czopy wału zużyją się. Powodem tego jest niewystarczające smarowanie i lub zmniejszenie jakości smaru z powodu utraty szczelności lub zmniejszonej przepustowości węży dostarczających olej. Zapychanie kanałów jest również możliwe, co spowodowane jest nieczasową wymianą oleju lub stosowaniem niskiej jakości smarów. Poza tym, łopatki wirnika ulegają odkształceniu jeśli wewnątrz elementu dostaną się ciała obce.

Jak wykryć usterki

Turbosprężarka ciężarówki wymaga diagnostyki przy zmniejszonej mocy silnika lub przy zwiększonym poborze paliwa. Poza tym, na awarie wskazywać może gwiżdżący i zgrzytliwy dźwięk z turbosprężarki, czarny, biały lub szary dym z rury wydechowej lub okresowe wyłączanie się części. Żeby zwiększyć żywotność części, konieczne jest stosowanie wysokiej jakości paliwa, czasowe serwisowanie jednostki, w szczególności, wymiana filtrów powietrza i oleju, a także monitorowanie ciśnienia powietrza na specjalnym mierniku na desce rozdzielczej. Zbyt wysokie ciśnienie w układzie może powodować awarię nie tylko turbosprężarki, ale również silnika.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, możesz kupić turbosprężarki dla ciężarówek i wiele innych części do naprawy w dość korzystnych cenach. Specjaliści naszego zespołu wsparcia są gotowi pomóc Ci dokonać właściwego wyboru i opowiedzą Ci o aktualnych promocjach. Zamawianie części nie zajmie długo. Kupuj w AUTODOC – zaoszczędź pieniądze i wysiłek!