Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Ochrona przed zamarzaniem do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Ochrona przed zamarzaniem do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Ochrona przed zamarzaniem do ciężarówek
  • Kup tanio Ochrona przed zamarzaniem samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Ochrona przed zamarzaniem zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Ochrona przed zamarzaniem do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Ochrona przed zamarzaniem do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Ochrona przed zamarzaniem do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Ochrona przed zamarzaniem do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Ochrona przed zamarzaniem. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Ochrona przed zamarzaniem w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Płyn chłodzący stosowany jest w układach chłodzenia silnika ciężarówek. Przepływa on przez specjalne kanały podłączone do chłodnicy. Wymagane ciśnienie w układzie utrzymywane jest przez pompę. Płyn ma niski punkt zamarzania i wysoki punkt wrzenia.

Rodzaje płynów chłodzących do ciężarówek

Katalogi producentów obejmują płyny z różnymi dodatkami. Są one podzielone według powszechnie zaakceptowanej klasyfikacji wykonanej przez American General Motors Corporation:

  • G11 (hybrydowe). W porównaniu do organicznych, zawierają podstawowy zestaw nieorganicznych dodatków. Mogą być stosowane jako chłodziwo zarówno w samochodach osobowych jak i w pojazdach dostawczych. Mają niską cenę. Z reguły są ekologiczne i wystarczą na 3 lata i 90000 km przebiegu.
  • G12 (karboksylan). Tego typu płyn chłodzący do pojazdów dostawczych zawiera dodatki organiczne: karboksylan i glikol etylenowy. Są one powszechnie stosowane w ciężkich pojazdach. Zapewniają maksymalne chłodzenie. W większości przypadków, tego typu płyny są barwione na czerwono. Są wysoce odporne na korozję. Żywotność serwisowa tego typu płynów wynosi 5 lat 150000 km przebiegu.
  • G13 (lobryt) Ich głównym składnikiem jest glikol propylenowy, który w przeciwieństwie do glikolu etylenowego, szybko rozkłada się po eksploatacji. Płyny te są przyjazne dla środowiska i mogą być żółte lub fioletowe. Ich żywotność do 150000 km przebiegu i 4 lub 5 lat.

W naszym sklepie online możesz kupić skoncentrowane chłodziwo. Przed użyciem należy rozcieńczyć go z destylowaną wodą..

Właściwości stosowania płynów chłodzących do ciężarówek

Ważne jest używanie płynów tej samej marki i typu i unikanie mieszania produktów różnych typów. W razie potrzeby można użyć areometru, który jest narzędziem do określania gęstości substancji ciekłych.

Gdy produkt jest wymieniany konieczne jest zanotować datę tej procedury, a następnie trzymać się zaleceń producenta. Jeśli ciężarówka stosowana jest intensywnie, konsystencja płynu wymaga okresowego sprawdzania. Jeśli stał się żelatynowaty z niejednolitymi cząsteczkami na powierzchni, to wymagana jest wymiana. Poza tym, na utratę właściwości wskazuje osad na dnie pojemnika wyrównawczego i brązowa barwa płynu. W tych przypadkach, konserwacji nie należy odkładać. Zakup nowego chłodziwa wychodzi znacznie taniej niż naprawa silnika po przegrzaniu.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Chcesz kupić płyn chłodzący do ciężarówek i inne płyny techniczne po okazyjnej cenie? Sprawdź sklep online AUTODOC. Mamy częste promocje, w trakcie których możesz kupić w wszystko czego potrzebujesz w niskich cenach. Jeśli to konieczne skonsultuj się ze specjalistami naszej usługi wsparcia. Zawsze z chęcią pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt. Złóż swoje zamówienie już dziś, a my zorganizujemy jego dostawę w moment!