Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Olej przekładniowy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Olej przekładniowy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Olej przekładniowy do ciężarówek
 • Kup tanio Olej przekładniowy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Olej przekładniowy zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Olej przekładniowy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Olej przekładniowy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Olej przekładniowy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Olej przekładniowy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Olej przekładniowy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Olej przekładniowy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Oleje przekładniowe stosowane są do smarowania reduktorów skrzyni biegów, mechanizmów różnicowych i innych elementów skrzyni biegów ciężarówek. Tworzą one na powierzchni części warstwę oleju, która chroni je przed zablokowaniem się, korozją i nadmiernymi obciążeniami. Poza tym smary zmniejszają drgania i hałas, rozpraszają ciepło i minimalizują zużycie części ciernych.

Rodzaje olejów do ciężarówek

W zależności od metody aplikacji dostępne są oleje do:

 • manualnych skrzyni biegów i mechanizmów różnicowych;
 • automatycznych skrzyni biegów.

Ze względu na skład:

 • oleje mineralne - tworzą grubą warstwę oleju nawet w warunkach wysokiego ciśnienia i praktycznie nie zawierają szkodliwych związków chemicznych. Są niedrogie, ale dość mało wydajne i mają krótką żywotność.
 • oleje syntetyczne - mogą być stosowane w szerokim zakresie temperatur, ponieważ nie są podatne na radykalne zmiany lepkości w warunkach gorących i zimnych. Kolejną zaletą jest odporność na korozję. Do wad należy wysoki stopień płynności, przez co olej może wypłynąć przez uszczelki.
 • oleje półsyntetyczne - są mieszanką baz mineralnych i syntetycznych, która jest optymalnym rozwiązaniem pod względem stosunku ceny do jakości. Oleje tego typu stosowane są w wysoce wydajnych skrzyniach biegów ciężarówek pracujących w ekstremalnych warunkach.

Pod względem lepkości dostępne są oleje letnie, zimowe i całoroczne. Posiadają one różnej ilości i rodzajów dodatki, które pomagają w szczególności ustabilizować działanie części przy dużych skokach temperatur i zminimalizować odkładanie osadu. Oleje zimowe mają zazwyczaj różne wartości dolnej granicy temperatur. Może to być na przykład -40, -26 lub -12 °C. Stosowane w olejach dodatki mogą:

 • redukować tarcie;
 • być depresantami, które poprawiają lepkość;
 • zapobiegać korozji.

Cechy użytkowania

Z czasem oleje tracą swoje właściwości smarne z powodu utleniania i mieszania się z produktami ubocznymi tarcz ciernych i innych elementów jednostki. Wymiana oleju jest określona przez producenta pojazdu. Oleje do samochodów osobowych z automatyczną skrzynią biegów należy wymieniać co 30 do 40 tysięcy kilometrów przebiegu, a w przypadku ręcznej skrzyni biegów – po 50 do 75 tysiącach. Interwały serwisowe dla ciężarówek są dłuższe. Są one określone przez każdego producenta dla konkretnego pojazdu w jego dokumentacji technicznej.

AutoDoc: wygodne zakupy online

Nasz sklep internetowy posiada szeroką gamę płynów technicznych. W przyjaznym dla użytkownika katalogu bez trudu znajdziesz produkt, którego potrzebujesz. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne. Prowadzimy także regularne promocje i zapewniamy możliwość uzyskania darmowej wysyłki. Złóż zamówienie online na naszej stronie już dziś i kup oleje przekładniowe oraz inne produkty do naprawy i konserwacji Twojej ciężarówki w okazyjnych cenach.