Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pompa przekladni kierownicy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Pompa przekladni kierownicy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Pompa przekladni kierownicy do ciężarówek
  • Kup tanio Pompa przekladni kierownicy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Pompa przekladni kierownicy zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Pompa przekladni kierownicy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Pompa przekladni kierownicy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Pompa przekladni kierownicy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Pompa przekladni kierownicy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Pompa przekladni kierownicy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Pompa przekladni kierownicy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Pompy wspomagania kierownicy w ciężarówkach są częścią układu kierowniczego i są stosowane do doprowadzania oleju do systemu pod dużym ciśnieniem. Część montowana jest na silnika i jest sterowana przez wał korbowy. Dlatego też, urządzenie działa tak długo jak uruchomiony jest silnik.

Rodzaje pomp wspomagania kierownicy dla ciężarówek

Katalogi producentów zawierają części o różnego rodzaju napędach. Mogą to być:

  • Napęd klinowy pasowy (pas klinowy, podwójny pas klinowy lub silniejszy pas wieloklinowy);
  • Zębatkę.

W pojazdach dostawczych najczęściej montowane są pompy z obracającymi się łopatkami. Tego typu urządzenia mają prostą konstrukcję i są bardzo wydajne. Mogą być dwóch typów:

  • Jednoobwodowe. Mają niższą wydajność i przystępną cenę.
  • Dwuobiegowe. Te są bardziej wydajne.

Obecnie, możesz kupić części z wbudowanym zbiornikiem na olej online, a także urządzenia z osobnym zbiornikiem zamontowanym w przedziale silnikowym.

Awarie i ich przyczyny

Części do ciężarówek, takie jak pompy wspomagania kierownicy dla samochodów osobowych, nie mają określonej żywotności. Urządzenia ulegają awarii w przypadku zapchania, utraty szczelności, uszkodzeń mechanicznych wirnika, łopatek, węży lub uszczelnień, śladów korozji pojawiających się na elementach metalowych. Najczęściej jest to spowodowane niskim poziomem płynu roboczego w układzie lub stosowania niskiej jakości oleju i ignorowanie interwałów wymiany. Ślizganie się paska napędu jest również możliwe w wyniku nieprawidłowego montażu części.

Jak wykryć usterki

Jeśli kierownica zacznie drgać podczas jazdy, skręcanie będzie wymagało sporego wysiłku i obce gwiżdżące dźwięki będą słyszalne, to część wymaga wymiany. Potrzeba wymiany jest również wykazywana przez metalowe tarcia w zbiorniku oleju. Można je wykryć jeśli filtr zostanie wyciągnięty ze zbiornika.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Czy jest możliwe zamówić pompę wspomagania kierownicy dla ciężarówki i otrzymać część w krótkim czasie? Tak, jeśli kupisz ją w AUTODOC. Współpracujemy z niezawodnymi serwisami szybkich dostaw i wysyłamy wszystkie zakupy bez opóźnień. Poza tym, w naszym sklepie online, regularnie prowadzimy promocje, które pomogą Ci oszczędzić. Nie przegap okazji, by naprawiać i serwisować swój pojazd bardzo niedrogo!