Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Rury wydechowe do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Rury wydechowe do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Rury wydechowe do ciężarówek
 • Kup tanio Rury wydechowe samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Rury wydechowe zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Rury wydechowe do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Rury wydechowe do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Rury wydechowe do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Rury wydechowe do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Rury wydechowe. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Rury wydechowe w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Rury wydechowe i rury flex ciężarówki potrzebne są do odprowadzania gazów wydechowych. Pozwalają one również zredukować poziom hałasu i drgań jednostki napędowej.

Rodzaje wydechowych rur flex do ciężarówek

Z reguły, rura flex ma sztywną i trwałą potrójną plecionkę. Katalogi producentów zawierają produkty, które różnią się typem warstwy wewnętrznej:

 • Zazębiane (wzmacniane). Wewnętrzna część wykonana jest z elastycznych równoległych płytek. Charakteryzują się dużą trwałością.
 • Zaplatane. Wewnątrz, części te są zaplatane pod kątem. Mają niską cenę, ale szybciej się zrywają.

Te części samochodowe mogą być wykonane ze:

 • Stali. Są stosunkowo niedrogie.
 • Stali nierdzewnej. Te są bardziej niezawodne.

Rodzaje rur wydechowych ciężarówek

Produkty te różnią się przeznaczeniem:

 • Rury spustowe. Montowane s bezpośrednio za kolektorem wylotowym. Są w stanie znosić temperatury przekraczające 600 °C.
 • Rury łączące. Montowane są między innymi elementami układu wydechowego.
 • Rury wydechowe. Wychodzą z tłumika i służą do odprowadzania gazów wydechowych. Powinny wystawać poza nadwozie o 3-5 cm w ciężarówkach, które przeznaczone są do transportu pasażerów.

W sklepie online, możesz zamówić te części samochodowe o różnej długości i średnicy. Im wyższa jest ta druga, tym mniejsza prędkość przepływu gazu wydechowego. Warto zauważyć, że części do pojazdów dostawczych mają większe wymiary niż rury wydechowe samochodów pasażerskich.

Awarie i ich przyczyny

Serwisowanie tych akcesoriów nie jest określone; należy je wymienić w przypadku awarii. Z reguły, rury flex zużywają się szybciej niż zwykłe rury. Prowadzą do tego nieznaczne ruchy silnika i zużycie jego mocowań. Te części samochodowe są również podatne na uszkodzenia mechaniczne. Przykładowo, mogą być one spowodowane przez uderzanie kamieni i pokonywanie znacznej przeszkody. Części te mogą zardzewieć przy wystawieniu na dużą wilgotność.

Jak wykryć usterki

Jeśli słyszysz obce dźwięki podczas działania silnika, a dźwięk jednostki napędowej stał się głośniejszy niż zwykle, części należy wymienić. Dodatkowym objawem będzie pojawienie się zapachu gazów wydechowych w kabinie. Nie należy przekładać wymiany uszkodzonych części: poza nieprzyjemnościami akustycznymi, negatywnym wpływem substancji zawartych w gazach wydechowych, utracie mocy silnika i w efekcie, nadmierne spalanie paliwa jest możliwe.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie, możesz kupić rury wydechowe i rury flex do samochodów dostawczych online n korzystnych warunkach. Specjaliści naszego zespołu wsparcia z chęcią pomogą Ci wybrać produkty, których potrzebujesz. Zapytaj ich, jakie promocje obowiązują dzisiaj i skorzystaj z okazji, by zaoszczędzić dodatkowe pieniądze. Kupuj od AUTODOC i przeprowadzaj naprawę i serwisowanie bez dodatkowych wydatków!