Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Alternator do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Alternator do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Alternator do ciężarówek
 • Kup tanio Alternator samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Alternator zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Alternator do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Alternator do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Alternator do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Alternator do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Alternator. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Alternator w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Alternatory ciężarówek przetwarzają energię mechaniczną z wału korbowego na prąd elektryczny. Urządzenia te wymagane są do ładowania akumulatorów, które zasilają wyposażenie elektryczne pojazdów.

Rodzaje alternatorów dla ciężarówek

W zależności od konstrukcji, elementy są podzielone na następujące grupy:

 • Ze szczotkami. Co zazwyczaj kompaktowe i lekkie. Zaleca się demontować urządzenie raz do roku, żeby sprawdzić stan szczotek i wymienić je jeśli to konieczne.
 • Bez szczotek. Ich zaletą jest niezawodność i trwałość. Wymagają serwisowania przez latem i zimą.

Urządzenia ukazane w katalogach również różnią się między sobą przez wzgląd na następujące parametry.

 • Napięcie. Może wynosić 24 lub 28 V. W alternatorach samochodowych, wynosi zazwyczaj 12 V.
 • Natężenie prądu. Może osiągnąć 55 lub 100 A.
 • Moc i wymiary. Ciężarówki wyposażone są w większej i cięższe alternatory niż samochody osobowe.
 • Lokalizacja chłodzącego koła łopatkowego. Może być umieszczony na wale w pobliżu przedniej pokrywy obudowy lub wewnątrz tej części. W drugim przypadku, koło łopatkowe umieszczone jest z przodu wirnika, na końcówce.
 • Materiału, z którego zrobiony jest koło łopatkowe. Producenci na ogół stosują plastik lub metal.
 • Konstrukcja koła pasowego. Może być podwójne dla dwóch pasów klinowych lub pojedyncze dla wieloklinowego.

Awarie i ich powody

Awarie jednostki głównej, na przykład, pęknięcia koła pasowego z powodu normalnego zużycia lub nieprawidłowej instalacji. Jeżeli urządzenie posiada szczotki, z czasem mogą się zużyć. Poza tym, wilgoć może czasami powodować krótkie spięcia  w mostku diody. W tego typu wypadkach, należy skontaktować się ze stacją serwisową: specjaliści zdecydują się na wymianę tych elementów osobno, lub wymianę całego zespołu. Ta druga opcja jest najczęściej rekomendowana kiedy uszkodzone jest wewnętrzne uzwojenie, co wydarzyć się może z powodu krótkiego spięcia w układzie elektrycznym pojazdu.

Jak wykryć usterki

Alternatory ciężarówek nie mają jasno określonej żywotności serwisowej. Powinno się je diagnozować z użyciem specjalnego stanowiska; diagnostykę należy powierzyć profesjonalistom. Możesz również sprawdzić jednostkę samemu z użyciem woltomierza. Ustaw prędkość linka na 3000 obrotów na minutę, włącz wycieraczki, ogrzewanie i reflektory, a następnie zmierz napięcie na terminalach baterii. Odchylenia od normalnej wartości wskazuje na potrzebę naprawy.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, możesz kupić alternator, który zapewni nieprzerwane zasilanie Twojej ciężarówki. Złóż swoje zamówienie online już dziś, a my natychmiast wyślemy zamówienie. Prosimy sprawdzić czy na Twoje zamówienie jest jakaś promocja. Możesz dodatkowo zaoszczędzić! AUTODOC to zawsze szybki i niedrogie zakupy.