Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Czujniki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Czujniki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Czujniki do ciężarówek
 • Kup tanio Czujniki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Czujniki zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Czujniki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Czujniki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Czujniki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Czujniki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Czujniki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Czujniki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Czujniki stosowane są praktycznie we wszystkich systemach elektronicznych nowoczesnych ciężarówek. Głównym celem części jest monitorowanie bezpieczeństwa jazdy i informowanie kierowcy o stanie części. Dzięki obecności wskaźników, właściciel ciężarówki może określić kiedy serwisowanie jest konieczne.

Rodzaje czujników do ciężarówek

Przez zasadę działania:

 • Czynne. Działają przez odbieranie zewnętrznych sygnałów. Reagując na te sygnały, urządzenia przetwarzają swoje własne wewnętrzne cechy na sygnały elektryczne.
 • Bierne. Nie potrzebują dodatkowych źródeł sygnału. Mogą wytwarzać i wysyłać sygnały elektryczne

W zależności od zakresu użytkowania, wyróżnia się następujące rodzaje:

 • Czujniki ustawienia i prędkości. Obejmują je wykrywacze ustawienia wału korbowego, wału rozrządu, przepustnicy i pedału gazu, a także urządzenia do monitorowania poziomu paliwa, prędkości koła i kąta skrętu. Urządzenia te mogą być z i bez styków. Działanie tego drugiego oparte jest na fizycznych zjawiskach i efektach. Należą do nich czujniki Halla, czujniki Wieganda, indukcyjne, magnetorezystywne, optyczne i inne czujniki. Urządzenia te to potencjometry z ruchomymi kontaktami, które mierzą kątowe i liniowe ruchy obiektów.
 • Czujniki przepływu powietrza. Tego typu urządzenia znajdują się z przodu filtra powietrza. Stosowane są do określania ilości powietrza dostającego się do silnika.
 • Monitorowanie gazów wydechowych. Kategoria ta obejmuje czujniki lambda i wykrywacze poziomu tlenku azotu, które są zamontowane w układzie wydechowym. Informują o ilości szkodliwych substancji w gazach wydechowych.
 • Czujniki temperatury. Są to termorezystory z negatywnym współczynnikiem temperatury. Instalowane są w kolektorze dolotowym, wewnątrz i na zewnątrz kabiny ciężarówki. Pozwalają również na określanie temperatury chłodziwa i oleju.
 • Czujniki ciśnienia. Stosowane są w smarowaniu, wtryskiwaniu paliwa i układach hamulcowych. Ponadto, stosowane są do określania ciśnienia w kolektorze dolotowym i oponach

Awarie i ich przyczyny

Podobnie jak czujniki w samochodach osobowych, urządzenia stosowane w ciężarówkach psują się w przypadku uszkodzeń mechanicznych i utleniania styków, zrywania i rdzewienia warstwy rezystywnej. Powodem jest często nieprawidłowa naprawa w przedziale silnika, awaria izolacji przewodu, nieprawidłowa instalacja i wdzieranie się wilgoci i cząstek ciernych.

Jak wykryć awarie

Części te nie mają określonej żywotności. Na potrzebę diagnostyki wskazują odpowiadającego wskaźniki na desce rozdzielczej.

Pośrednie objawy to awarie powiązanych jednostek. Na przykład, awarie niektórych wykrywaczy pozycji i prędkości mogą wskazywać na utratę mocy lub niemożność uruchamiania silnika, zwiększone spalanie paliwa, drgania przy naciskaniu pedału gazu. Ponadto, częste są zakłócenia w działaniu prędkościomierza, drogomierza i skrzyni biegów.

Jeśli czujniki przepływu powietrza i szkodliwych substancji w gazach wydechowych są wadliwe, przy utracie mocy silnika, pojawieniu się niestabilnemu postojowi na biegu jałowym; słyszalne są obce dźwięki z tłumika. Awarie czujników temperatury wskazuje przegrzanie silnika.

Części te muszą być diagnozowane na stacji serwisowej z użyciem specjalnego sprzętu; multimetru, miernika ciśnienia, itp. Wymianę uszkodzonych części powinni również przeprowadzać zawodowcy.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, będziesz mógł kupić czujniki do Twojej ciężarówki online i jeszcze więcej. Nasz katalog jest stale aktualizowane nowymi pozycjami, więc możesz kupić tylko najlepsze części online. Zarejestruj się na AUTODOC, bierz udział w promocjach i zaoszczędź pieniądze z nami!