Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Rozrusznik / pojedyncze czesci do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Rozrusznik / pojedyncze czesci do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Rozrusznik / pojedyncze czesci do ciężarówek
  • Kup tanio Rozrusznik / pojedyncze czesci samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Rozrusznik / pojedyncze czesci do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Rozrusznik / pojedyncze czesci do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Rozrusznik / pojedyncze czesci do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Rozrusznik / pojedyncze czesci do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Rozrusznik / pojedyncze czesci. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Rozrusznik / pojedyncze czesci w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Rozrusznik gwarantuje obroty wału korbowego przy rozruchu silnika ciężarówki. Jest to elektryczny silnik zasilany z akumulatora. Konstrukcja części wskazuje na obecność obudowy, wirnika, szczotki, przełącznika elektromagnetycznego i aktuatora.

Rodzaje rozruszników w ciężarówkach

Ze względu na konstrukcję:

  • Bez jednostki redukującej. Aktuatory tego typu urządzeń są bezpośrednio podłączone do wału wirnika, co zapewnia szybki rozruch silnika. Części są niezawodne i odporne na duże obciążenia. Części mają prostą konstrukcję, co znacznie ułatwia naprawę i wymianę. Do wad należą duże rozmiary i waga, wysokie koszty i niska wydajność przy niskim poziomie baterii i w zimie.
  • Z jednostką redukującą. Posiadają wbudowaną przekładnie redukcyjną, która zwiększa moment obrotowy. Znajduje się on między aktuatorem a wirnikiem i pomaga poprawić wydajność produktu przy niższym poborze mocy. Części tego typu są kompaktowe, lekkie i dość niedrogie. Ich główną wadą jest nieduża moc

Awarie i ich przyczyny

Urządzenie to nie ma określonej żywotności i nie powinno być wymieniane, ponieważ zespół ten w przypadku awarii takich jak ścieranie szczotek i płytek stykowych w elektrodzie kolektora, zerwanie przewodów lub krótkie spięcia w cewce wewnętrznej. Może to wydarzyć się z powodu nadużyć w wykorzystaniu części lub krótkiego spięcia w układzie elektrycznym pojazdu.

Podobnie jak rozruszniki w samochodach osobowych, części ciężarówek wyłączają się w przypadku uszkodzenia mechanicznego ich elementów. Obejmuje to ścieranie części łożysk, odkształcenie zębów zębatek, zniszczenie nadużywanego sprzęgła. Wszystko to następuje w wyniku normalnego zużycia, wypadków drogowych lub niewykwalifikowanej naprawy. Ponadto, styki mogą ulec utlenieniu pod wpływem wilgoci, a cewka elektromagnetyczna i aktuatora może się zapchać. Tego typu awaria są zazwyczaj usuwane przez wymianę jedynie uszkodzonych części.

Jak wykryć awarie

Na awarię części wskazują kliknięcia przy odpalaniu silnika. Poza tym, rozrusznik może zawieść podczas włączania i wyłączania. Tego typu objawy powiązane są z uszkodzoną blokadą rozruchu, niskim naładowaniem i awarią akumulatora. Awarie jednostki można zidentyfikować przez demontaż i inspekcję. Stan części elektrycznych testowany jest przez pomiar amperomierzem i woltomierzem. Diagnoza ta powinna być przeprowadzana na stacji serwisowej.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Możesz kupić rozrusznik i inne części dla Twojej ciężarówki w niskiej cenie, w naszym sklepie online. Doświadczeni specjaliści naszego zespołu wsparcia są zawsze gotowi skonsultować się z Tobą online na temat jakichkolwiek pytań dotyczących naszych produktów. Oferujemy przystępne ceny: często prowadzimy promocje, szybko przetwarzamy zamówienia i organizujemy szybką dostawę.