Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Osuszacz powietrza / wklad do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Osuszacz powietrza / wklad do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Osuszacz powietrza / wklad do ciężarówek
  • Kup tanio Osuszacz powietrza / wklad samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Osuszacz powietrza / wklad zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Osuszacz powietrza / wklad do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Osuszacz powietrza / wklad do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Osuszacz powietrza / wklad do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Osuszacz powietrza / wklad do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Osuszacz powietrza / wklad. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Osuszacz powietrza / wklad w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

W ciężarówkach, w przeciwieństwie do samochodów pasażerskich, stosowane są hamulce pneumatyczne. Częścią tego układu jest filtr osuszacza powietrza. Usuwa on wilgoć z powietrza wlatującego do sprężarki. Zmniejsza do uszkodzenia korozyjne części, a tym samym ich kosztowne naprawy.

Rodzaje filtrów osuszacza powietrza do ciężarówek

Głównym elementem tej części są wymienne kartridże filtru osuszacza powietrza do ciężarówek. Jest to zbiornik wypełniony granulatem pochłaniającym wilgoć. Może on występować w postaci:

  • Zeolitu. Zachowuje on swoje właściwości w czasie długotrwałego przechowywania.
  • Żelu krzemionkowego. Jego granulki są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

W zależności od obecności elementów dodatkowych części wymienne mogą być:

  • Łączone z separatorem oleju. W takim przypadku dostępne są dwa filtry w tej samej obudowie. Jeden z nich jest stosowany do usuwania tłustych zanieczyszczeń z powietrza przed przedostaniem się do osuszacza powietrza. Znacznie zmniejsza to prawdopodobieństwo uszkodzenia elementów układu hamulcowego, co zmniejsza koszty konserwacyjne.
  • Standardowe. Spełniają one wyłącznie swoją bezpośrednią funkcję. Są one najszerzej rozpowszechnione, a w większości przypadków sprzedawane są w niskiej cenie.

Awarie oraz ich przyczyny

Z biegiem czasu granulat traci swoją umiejętność pochłaniania wilgoci. Dzieje się tak przez fakt, że w trakcie pracy akumuluje on wyjątkowo duża ilość płynu. Jeśli zamarza on w trakcie zimy, osuszacz powietrza może się popsuć. Dzieje się tak, gdy ogrzewanie jest wyłączone.

Często granulat zaprzestaje spełniać swoją funkcję wskutek jego zatłuszczenia się. zwrotnego. Przyczyną tego jest zwiększone wypuszczanie oleju z kompresora.

Filtr osuszacza powietrza do ciężarówki może ulec awarii wskutek zepsucia się zaworu zwrotnego. Element ten wysyła osuszone powietrze przez granulat do odbiorników. Na przykład, zawór może ulec zatkaniu wskutek nieprawidłowej pracy kompresora.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Potrzeba montażu nowego kartridża może być wskazywana przez kondensat w odbiorniku. Aby to sprawdzić należy otworzyć odpowiedni zawór spustowy. Powinno zostać to wykonane zgodnie z instrukcjami producenta. Stan odbiornika powinien być codziennie sprawdzany. Granulat należy wymienić co najmniej raz w roku przed okresem zimowym. Separator wilgoci jest zazwyczaj wymieniany w przypadku awarii zaworu.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Czy musisz kupić filtr osuszacza powietrza lub kartridż? Już dziś złóż swoje zamówienie w sklepie internetowym AUTODOC, a zapewnimy Tobie bardzo szybką dostawę. Czy potrzebujesz pomocy w wyborze części z naszego katalogu? Nasi wykwalifikowani specjaliści z chęcią udzielą Tobie porady. Czy szukasz możliwości zakupu wysokiej jakości części w niskiej cenie? Rób zakupy w trakcie trwających promocji!

loader Prosimy, poczekać!...