Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Amortyzator do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Amortyzator do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Amortyzator do ciężarówek
 • Kup tanio Amortyzator samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Amortyzator zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Amortyzator do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Amortyzator do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Amortyzator do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Amortyzator do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Amortyzator. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Amortyzator w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Amortyzator ciężarówki to główna część zawieszenia, która amortyzuje wstrząsy, które pojawiają się z powodu defektów na drodze. Część ta utrzymuje stabilność kierunku pojazdu, redukuje długość hamowania i redukuje oscylacje nadwozia.

Rodzaje amortyzatorów ciężarówki

Katalogi producentów obejmują produkty różnych konstrukcji:

 • Pneumatyczne. Amortyzatory te mają funkcję regulowania prześwitu, utrzymują go na tym samym poziomie niezależnie od wagi obciążenia. Konstrukcja obejmuje sprężarkę, odbiornik, jednostkę sterowania obwodem, przewody pneumatyczne i mechanizm dystrybucji powietrza.
 • Hydrauliczne. Mogą być pojedyncze lub dwururkowe. Te pierwsze są dość niedrogie. Drugie wytrzymują większą ilość cykli.

Podobnie jak amortyzatory w samochodach osobowych, części różnią się w zależności od osi. Można również zamówić części o różnych właściwościach online.

 • Regresywne. Radzą sobie dobrze z drganiami i toczeniem się ciężarówki. Nie pochłaniają wstrząsów wystarczająco skutecznie w trakcie jazdy, na przykład, przez tory tramwajów i przez łączenia na betonowych blokach.
 • Progresywne. Dobrze pochłaniają wstrząsy, nawet przy uderzaniu w przeszkody. Podczas manewrowania pozwalają na lekkie toczenie się pojazdu.
 • Liniowe. Łączą zalety części dwóch powyższych typów.

Awarie i ich powody

Z reguły, żywotność urządzeń wynosi ponad 150000 km przebiegu. Żywotność serwisowa zależy od stanu nawierzchni drogi i stopnia obciążenia pojazdu. Awarie urządzeń amortyzujących są często spowodowane przez spadki ciśnienia obudowy z powodu naturalnego zużycialub odkształcenie uszczelnień. Poważne uszkodzenia mechaniczne urządzenia mogą pojawić się w efekcie wypadku drogowego.

Jak wykryć awarie

Elementy te mają jednoczęściową konstrukcje i nie da się ich naprawić. Podczas wymiany, montowane są w parach na oś: jednocześnie tylni i przedni amortyzator ciężarówki.

Nowe części należy zamontować gdy uderzenie w nawet najmniejszą przeszkodę powoduje drgania. Poza tym, może dojść do toczenia się nadwozia podczas manewrowania, nagłego odpalania lub hamowania. Jednostkę należy zdiagnozować, gdy długość hamowania zwiększa się, a ciężarówkę trudno jest utrzymać na pasie.

Awarie części można zidentyfikować wizualnie przez nierówne zużycie opon i przecieki na obudowie. Jeśli ciężarówka wyposażona jest w pneumatyczne amortyzatory, mogą przedwcześnie ulec awarii zimą. Jako, że tego typu części są podatne na niskie temperatury, nadwozie może ulec odkształceniu.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Szukasz sklepu online z przystępnymi cenami i wysokiej jakości produktami? Zostań klientem AUTODOC! Będziesz tu mógł kupić amortyzatory do ciężarówek i inne produkty od zaufanych marek. W czasie promocji, możesz zamówić wszystko czego potrzebujesz taniej. AUTODOC – Wybrali nas ludzie, którzy cenią czas i pieniądze!