Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Podpory / drazki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Podpory / drazki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Podpory / drazki do ciężarówek
  • Kup tanio Podpory / drazki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Podpory / drazki zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Podpory / drazki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Podpory / drazki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Podpory / drazki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Podpory / drazki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Podpory / drazki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Podpory / drazki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Tuleje wahacza poprzecznego to gumowe i metalowe tuleje montowane na tylnej osi ciężarówek. Mniejsza drgania pojawiające się w przegubach pomiędzy ruchomymi częściami. Części te składają się z dwóch metalowych kołnierzy o różnej średnicy i z elastycznym elementem umieszczonym pomiędzy nimi. Zapewniają niezawodne połączenie komponentów zawieszenia, ograniczają ich mobilność względem siebie i zapewniają brak piszczącego dźwięku podczas tarcia.

Rodzaje

Przez materiał, z którego zrobiona jest elastyczna wkładka:

  • Gumowe. Są to elastyczne części, które mogą zamortyzować nawet duże uderzenia. Są szeroko stosowane i mają niską cenę.
  • Poliuretan. To trwałe produkty z dużą odpornością na zmiany temperatur, uszkodzeń mechanicznych i środków chemicznych. Tego typu tuleje wahacza poprzecznego są bardziej wytrzymałe w porównaniu do gumowych, dlatego też mniej skutecznie pochłaniają lekkie uderzenia, które pojawiają się kiedy ciężarówka jest używana na twardej nawierzchni drogowej.

Awarie i ich przyczyny

Żywotność części nie jest określona okresowo. Rutynowa konserwacja obejmuje inspekcję wizualną, którą zaleca się wykonywać co każde 50000 km. Pozwala ona na wykrycie podstawowych awarii: pęknięć i zerwań elastycznej wkładki, ich oderwania, niedokładnego przyłączenia lub luz. Potrzeba wymiany tych części samochodowych może być spowodowana nieprawidłowym montażem lub częstym korzystaniem z ciężarówki w warunkach offroadowych.

Jak wykryć usterki

Podobnie jak tuleje wahacza poprzecznego w samochodach osobowych, części te mają następujące objawy awarii: stukający dźwięk słyszalny nawet w kabinie, piszczący dźwięk podczas manewrowania, nierówne zużycie opon. Poza tym, pojazd traci stabilność podczas poruszania się po nierównej drodze. Powodem diagnostyki zespołu może być również odchylenie nadwozia samochodu. Często, jest to widoczne nawet podczas postoju ciężarówki.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Chcesz niedrogo zamówić wszystko czego potrzebujesz do naprawy i serwisowania ciężarówek? Zarejestruj się w sklepie online AUTODOC. Nasz katalog zawiera szeroki wybór dostępnych części. Dzięki regularnym promocjom, będziesz mógł kupić tuleje wahacza poprzecznego, części mocowań koła, amortyzatory i wiele innych części nawet taniej. Zostań klientem AUTODOC już dziś i dokonaj korzystnych zakupów online.