Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Stabilizator / dodatki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Stabilizator / dodatki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Stabilizator / dodatki do ciężarówek
  • Kup tanio Stabilizator / dodatki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Stabilizator / dodatki zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Stabilizator / dodatki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Stabilizator / dodatki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Stabilizator / dodatki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Stabilizator / dodatki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Stabilizator / dodatki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Stabilizator / dodatki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Stabilizator poprzeczny zapewnia przeciwdziałanie pochyłom poprzecznym ciężarówki przy wykonywaniu zakrętów przy wysokich prędkościach. Budową stabilizator przypomina pręt w kształcie litery U, który wykonany jest ze stali sprężynowej i łączeń stabilizatora z przegubami kulowymi.

Rodzaje

Akcesoria w katalogach producentów mogą różnić się pod względem następujących cech:

  • Oś montażu. W zależności od konstrukcji zawieszenia w ciężarówkach można stosować zarówno przednie jak i tylne stabilizatory. Najczęściej część ta montowana jest tylko na przedniej osi.
  • Sztywność. Zależy od właściwości materiału, z którego wykonane są części, kształtu pręta oraz specyfiki jego montażu. Im sztywniejsze części, tym większy kąt skręcania ciężarówki. Poza częściami o stałej sztywności, dostępne są również online części o właściwościach zmiennych. Z powodu obecności cylindrów hydraulicznych lub dynamicznego napędu są one regulowane w zależności od nawierzchni drogowej i stylu jazdy.
  • Wymiary. Przykładowo średnica stabilizatora w ciężarówce może wynosić 60 mm, podczas gdy podobne wymiary stabilizatorów poprzecznych w samochodach osobowych wynoszą jedynie 10 mm.

Awarie i ich przyczyny

Producenci nie określają żywotności części. Części wymieniane są wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność. Przykładowo drążek może zużyć się z powodu odkształcenia lub utlenienia. Przyczyną uszkodzeń mechanicznych są wypadki drogowe, szybka jazda ciężarówką po kiepskiej nawierzchni lub uderzenie w przeszkodę. Ślady korozji pojawiają się w warunkach wysokiej wilgotności. Z powodu naturalnego zużycia, łączniki stabilizatora z czasem zaczynają się ścierać, a tuleje tracą swoją elastyczność.

Jak wykrywać awarie

Na awarię może wskazywać odgłos stukania dochodzący z zawieszenia i piszczący dźwięk podczas manewrów. W niektórych przypadkach ciężarówka może toczyć się podczas hamowania lub przy wykonywaniu zakrętów. Aby w odpowiednim czasie wykryć i usunąć usterki elementów zawieszenia, zaleca się przeprowadzać regularne przeglądy pojazdu. Specjaliści skontrolują odpowiednie części i wymienią je, jeśli będzie to konieczne.

AutoDoc. Wygodne zakupy online

Chciałbyś kupić stabilizator poprzeczny lub inne części do Twojej ciężarówki w rozsądnych cenach? Zarejestruj się w sklepie internetowym AutoDoc. Ustalamy korzystne ceny oraz regularnie informujemy naszych klientów o przeprowadzanych przez nas atrakcyjnych promocjach oraz zapewniamy możliwość uzyskania darmowej dostawy. Złóż swoje zamówienie online na naszej stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej, aby kupić wszystko, czego potrzebujesz do konserwacji i naprawy swojej ciężarówki w bardzo niskiej cenie.