Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Zarówka, reflektor do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Zarówka, reflektor do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Zarówka, reflektor do ciężarówek
 • Kup tanio Zarówka, reflektor samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Zarówka, reflektor zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Zarówka, reflektor do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Zarówka, reflektor do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Zarówka, reflektor do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Zarówka, reflektor do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Zarówka, reflektor. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Zarówka, reflektor w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Lampa żarowa to część systemu oświetleniowego ciężarówki. Jest ona wykorzystywana jako źródło światła w przednich reflektorach oraz tylnym oświetleniu, boczne światła obrysowe, światła stopu, kierunkowskazy, a także światło cofania. Dodatkowo dany element jest stosowany w podświetleniu kabiny pasażerskiej.

Rodzaje lamp żarowych do ciężarówek

Ze względu na rodzaj żarnika:

 • Wolframowy. Spirala wolframowa jest wykorzystywana jako żarnik. Są one niedrogie, posiadają niską intensywność światła oraz krótką żywotność. Zazwyczaj nie przekracza ona 1 000 godzin. Są one wykorzystywane jako światła obrysowe, kierunkowskazy, a także wyposażenie wewnątrz kabiny.
 • Halogenowy. Są to zmodyfikowane wolframowe źródła światła z żarówką wypełnioną obojętnym gazem zawierający opary halogenów. Są one wykorzystywane jako światła mijania i drogowe w przednich reflektorach. Ich główną zaletą jest wysoka wydajność świetlna niezależnie od warunków pogodowych. Średnio dane części służą na 2 000 – 4 000 godzin pracy.

Ze względu na konstrukcję:

 • Kołnierzowe (wstępnie ustalające ostrość). Podstawą danych elementów jest kołnierz ograniczający odległość pomiędzy gniazdem a żarnikiem. Umożliwia to umieszczenie żarnika dokładnie w centralnym punkcie reflektora. Najczęściej są one wykorzystywane w przednich reflektorach oraz lampach przeciwmgielnych.
 • Bagnetowe. Posiadają one podstawę cylindryczną z symetrycznymi lub offsetowymi trzpieniami i są często stosowane w kierunkowskazach. Wadą danej konstrukcji jest fakt, że żarówka nie jest zamontowana wystarczająco bezpiecznie w gnieździe.
 • Tulejowe. Są one kompaktowe, z postawą po obu stronach koperty lampy. Są one stosowane w oświetleniu wewnątrz kabiny.
 • Z podstawą klina. Metaliczna postawa jest zastąpiona plastikową, a przewody stykowe są dociskane do podstawy na zewnątrz żarówki. Są one niezawodne i stosowane w światłach obrysowych oraz do podświetlenia tablicy rozdzielczej.

Awarie oraz ich przyczyny

Tak samo jak lampy żarnikowe samochodów osobowych, dane części mogą przepalić się lub zepsuć się wskutek uszkodzenia wolframowego żarnika lub gniazda. Najczęściej jest to spowodowane przepięciem podczas włączania oświetlenia. Lekceważenie procedury montażowej także może skrócić żywotność części.

Obecność smaru lub pyłu na szklanej kopercie skutkuje jej pęknięciem. Z tego powodu upewnij się, że podczas wymiany tej części założyłeś na swoje dłonie rękawiczki. Jeśli nie możesz zapobiec dotknięcia szkła, przetrzyj żarówkę roztworem alkoholu.

W jaki sposób zdiagnozować awarię lampy żarnikowej w ciężarówkach

Brak światła podczas włączenia oświetlenia wskazuje na awarię części. Z tego powodu, że ta sama oznaka może wskazywać usterkę innego sprzętu elektronicznego, części powinna być zdemontowana pod kątem sprawdzenia stanu technicznego. Dodatkowo powinieneś zmierzyć oporność oraz porównać wyniki z dopuszczalnymi wartościami określonymi w katalogu producenta. Jeśli awarii uległy źródła światła w przednich lub tylnych reflektorach, zaleca się ich wymianę parami: na raz prawą i lewą lampę.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Bezpieczeństwo jazdy ciężarówką zależy w dużej mierze od prawidłowej pracy systemu oświetleniowego. W naszym sklepie internetowym w ciągu kilku minut możesz kupić lampy żarnikowe. Oferujemy wyłącznie najlepszej jakości produkty, które są niezbędne do naprawy i konserwacji pojazdu. Doświadczeni specjaliści naszego działu pomocy technicznej z chęcią udzielą Tobie porady, pomogą w wyborze odpowiedniej części oraz złożą zamówienie przez Internet.