Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do ciężarówek
  • Kup tanio Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Chlodnica cieczy / pojedyncze czesci w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Chłodnica silnika w ciężarówkach pomaga zapobiegać przegrzaniu silnika. Płyn, który w niej krąży  jest chłodzony przez przepływ powietrza wytwarzany przez poruszający się samochód i zwiększony przez wiatrak.

Rodzaje chłodnic silnika do ciężarówek

Przez wzgląd na materiał:

  • Aluminiowe. Ich zaletami są niska waga i przystępne ceny.
  • Miedź. Chłodnie te mają dużą przewodność. Poza tym, są one odporne na uszkodzenia spowodowane korozję.

Produkty te mają również różną konstrukcję. Mogą to być w szczególności:

  • Z płaskim rdzeniem żeberkowym. Wykorzystują rurki, zazwyczaj płaskie lub owalne. Ułożone są w formie szachownicy i przechodzą przez krzyżowo ułożone płytki, które zwiększają obszar odprowadzania ciepła.
  • Z rdzeniem serpentynowym. W tym wypadku, rurki ułożone są jedna po drugiej w rzędzie. Między nimi umieszczona jest pofałdowana taśma. Poprawia ona turbulencje przepływu powietrza przechodzącą przez siatkę chłodzącą.

Urządzenia w katalogach różnią się między sobą długością, szerokością i wysokością. Zazwyczaj, urządzenia zainstalowane w ciężarówkach mają większe wymiary i wagę, w porównaniu do chłodnic silnikowych w samochodach osobowych.

Awarie i ich powody

Produkt może utracić integralność, na przykład, jako wynik wypadku drogowego. Uszkodzenie korozją jest również możliwy z powodu oddziaływania chłodziwa lub nieodpowiednio dobranego środka czyszczącego. Zakłócony obieg chłodziwa również występuje często. Powodem jest zanieczyszczenie urządzenia różnymi osadami, na przykład, z powodu beztroskiego wykorzystania szczeliwa.

Jak wykryć usterki

Na kiepski stan tego elementu mogą wskazywać wskaźnik temperatury chłodziwa. Poza tym, wyciek odmrażacza w przypadku utraty integralności jest zazwyczaj sygnalizowana specyficznym zapachem w kabinie, lub w okolicach jednostki. W tej sytuacji należy sprawdzić chłodnicę silnika swojej ciężarówki pod kątem uszkodzeń i wycieków. Może to wymagać demontażu elementów znajdujących się niedaleko. Praca ta jest wykonywana lepiej przez zawodowców zajmujących się serwisowaniem ciężarówek. Jeśli trzeba sprawdzą i wymienią uszkodzoną części jeśli to konieczne.

AUTODOC: wygodne zakupy online

Ażeby niedrogo naprawić swoją ciężarówkę, zamów wszystkie potrzebne części w sklepie online AUTODOC. Mamy regularne promocje i będziesz w stanie kupić chłodnicę silnika i inne części do Twojej ciężarówki w najlepszej cenie. Jeśli będziesz potrzebował pomocy przy wyborze produktu z naszego katalogu, skontaktuj się ze specjalistami naszej obsługi klienta za pomocą czatu online.