Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Pompa wodna / uszczelka do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Pompa wodna / uszczelka do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Pompa wodna / uszczelka do ciężarówek
  • Kup tanio Pompa wodna / uszczelka samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Pompa wodna / uszczelka do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Pompa wodna / uszczelka do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Pompa wodna / uszczelka do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Pompa wodna / uszczelka do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Pompa wodna / uszczelka. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Pompa wodna / uszczelka w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Podobnie jak pompa wody w samochodzie osobowym, pompa w ciężarówce wymagana jest, by zapewnić wymuszoną cyrkulację płynu odmrażającego w układzie chłodzenia silnika. Płyn poruszany jest siłą odśrodkową.

Rodzaje

Katalogi producentów zawierają produkty różnych konstrukcji, Więc, dostępne są części:

  • W osobnej obudowie;
  • Zintegrowane w bloku cylindra.

Urządzenia aktywowane z silnika za pomocą paska lub łańcucha. Obudowa wykonana jest z różnych materiałów, którymi mogą być:

  • Żeliwo;
  • Aluminium.

Możesz kupić tę część online z dodatkowym wyposażeniem, na przykład wiatrak do chłodzenia płynu. Poza tym, zestaw może zawierać uszczelkę pompy wody do ciężarówki. Zazwyczaj jest ona wykonana z paronitu, papieru lub gumy.

Awarie i ich powody

Żywotność tej części wynosi zazwyczaj 120000 kilometrów przebiegu. Stosowanie niskiej jakości chłodziwa może prowadzić do przedwczesnej awarii części. Może to powodować odkładanie się osadu na ściankach, uszkodzenia mechaniczne elementów pompy, zatkanie łożyska i zniszczenie wirnika. Awaria pompy wodnej w ciężarówce może pojawić się również podczas zbyt długiego działania silnika przy maksymalnej mocy.

Podczas działania silnika, może niespodziewanie pojawić się korozja na metalowych częściach pompy. W przypadku braku odpowiedniego serwisowania, staje się to powodem utraty szczelności w jednostce i wycieku odmrażacza. Niezawodne połączenie części jednostki mogą być zakłócone przez ciągłe drgania silnika.

Jak wykryć awarie

Na awarię wskazują nieznane dźwięki podczas działania jednostki, wycieki odmrażacza i zwiększona temperatura silnika. Na ten drugi wskazywać będzie odpowiedni sygnał lampki na desce rozdzielczej. W tym wypadku, natychmiast należy zamontować nową część ażeby uniknąć poważnych uszkodzeń i kosztownych napraw.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online możesz zamówić pompę wody do ciężarówki i wiele innych części w przystępnych cenach. Nasz kompetentny serwis obsługi klienta z chęcią pomogą Ci wybrać produkty, które będą idealnie pasować do charakterystyk technicznych Twojego pojazdu. Szukaj promocji, które mamy w AUTODOC. Umożliwią Ci zakupić wszystko nawet taniej.