Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Sprzęgło Wentylatora do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Sprzęgło Wentylatora do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Sprzęgło Wentylatora do ciężarówek
  • Kup tanio Sprzęgło Wentylatora samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Sprzęgło Wentylatora zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Sprzęgło Wentylatora do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Sprzęgło Wentylatora do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Sprzęgło Wentylatora do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Sprzęgło Wentylatora do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Sprzęgło Wentylatora. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Sprzęgło Wentylatora w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Wentylator ze Sprzęgło Wentylatora przesyła moment obrotowy z wału korbowego ciężarówki, zmieniając w razie potrzeby częstotliwość obrotu łopatek. Część reaguje na temperaturę silnika i reguluje jego chłodzenie. Działa również jako amortyzator przy uruchamianiu lub zatrzymywaniu łopatek. Część ta działa przez interakcję silikonowego żelu, który wypełnia zbiornik z płaskimi tarczami wewnątrz obudowy. Urządzenie oparte jest na bimetalowym czujniku, który rozszerza się i kurczy w zależności od temperatury.

Rodzaje

Części różnią się między sobą:

  • średnicą;
  • wysokością;
  • ilością otworów montażowych.

Części powinny być dobierane ściśle według marki i modelu ciężarówki.

Awarie i ich przyczyny

Części te nie wymagają serwisowania i mogą działać bez zarzutu przez wiele lat. Poza tym, części do ciężarówek są potężniejsze i bardziej odporne na zużycie w porównaniu z wentylatorem ze Sprzęgło Wentylatora do samochodów osobowych.

Części te mogą wymagać wymiany z powodu czynników zewnętrznych, takich jak wypadki drogowe lub duże zanieczyszczenie.Uszkodzenia obejmują zwiększoną szczelinę w złączach, uszkodzenia mechaniczne uszczelnień oraz ślady korozji na czujniku bimetalowym.

Przy zniszczeniu elementów uszczelniających możliwy jest wyciek cieczy roboczej. Poza tym, w rzadkich przypadkach, część może ulec uszkodzeniu, gdy żel zmieni swoje właściwości.

Jak wykrywać usterki

Jakiekolwiek uszkodzenia wentylator ze Sprzęgło Wentylatora powodują awarię układu chłodzenia i w konsekwencji przegrzanie silnika. Wskazuje na to odpowiednia kontrolka na desce rozdzielczej. Możesz sprawdzić uszkodzenia podczas diagnostyki na stacji serwisowej, która powinna obejmować analizę prędkości obrotu łopatek.

Obce dźwięki, jak gwizdanie, można usłyszeć z rozgrzanego silnika. Jeśli mechanizm wymuszonego chłodzenia zaczyna działać, gdy silnik jest wciąż chłodny, może być to dowodem zmieniających się właściwości wypełniacza silikonowego.

AutoDoc: wygodne zakupy online

W sklepie internetowym AutoDoc, możesz kupić niedrogo wszystko, czego potrzebujesz do naprawy i serwisowania ciężarówek różnych marek. Nasze niskie ceny i regularne promocje będą dla Ciebie miłą niespodzianką. Wybierz odpowiadające Ci akcesoria z katalogu i złóż swoje zamówienie online już dziś, aby kupić wentylator ze Sprzęgło Wentylatora i inne części do Twojej ciężarówki w korzystnych cenach.