Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Termostat / uszczelka do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Termostat / uszczelka do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Termostat / uszczelka do ciężarówek
  • Kup tanio Termostat / uszczelka samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Termostat / uszczelka do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Termostat / uszczelka do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Termostat / uszczelka do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Termostat / uszczelka do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Termostat / uszczelka. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Termostat / uszczelka w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Termostat w ciężarówce utrzymuje optymalną temperaturę chłodziwa w różnych trybach pracy silnika. W szczególności zapewnia on szybkie rozgrzanie silnika po jego uruchomieniu. Z reguły jest on sprzedawany w zestawie z uszczelką odporną na działanie chemikaliów.

Rodzaje

  • Z obudową. Są one podłączone do węży układu chłodzenia. Obudowa wykonana jest z mosiądzu lub aluminium. Obudowy z mosiądzu są bardzo odporne na substancje korodujące i są trwałe, a obudowy aluminiowe są lekkie. Termostaty do samochodów osobowych produkowane są również w plastikowych obudowach.
  • Bez obudowy. Montowane są w specjalnym gnieździe w bloku cylindra.

Awarie i ich przyczyny

Urządzenie jest podatne na uszkodzenia w wyniku korozji i zanieczyszczenia osadami. Wynika to z używania niewłaściwego odmrażacza lub mieszania chłodziw różnego typu. Z powodu dużego zanieczyszczenia, element może się zapchać częściowo lub całkowicie.

Jak wykrywać awarie

Awaria zazwyczaj ujawnia się poprzez przegrzanie lub zbytnie schłodzenie silnika. W pierwszym przypadku zapali się odpowiednia kontrolka na desce rozdzielczej. Ponadto w kabinie wyczuwalny będzie zapach płynu roboczego. W drugim wypadku zwiększy się zużycie paliwa.

Najprostszą kontrolę przeprowadza się poprzez sprawdzenie węży dolotowych chłodnicy natychmiast po uruchomieniu silnika. Jeśli silnik nagrzewa się powoli, termostat ciężarówki powinien być już w stanie gotowości do pracy.

Bardziej dokładne dane na temat działania urządzenia można uzyskać ze skanera diagnostycznego podłączonego do elektronicznej jednostki sterującej. Żeby wykonać tego typu kontrolę, skontaktuj się ze specjalistami na stacji serwisowej. Nawet jeśli nie ma objawów awarii, zaleca się wymianę tej części po przejechaniu 100 000 km i po 5 latach jej eksploatacji.

AutoDoc: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym możesz szybko wybrać i kupić termostat i inne części do Twojej ciężarówki. Dzięki przystępnym cenom wszystkich produktów z naszego katalogu, naprawa Twojego pojazdu będzie niedroga. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na temat interesującego Cię produktu, warunków płatności lub aktualnych promocji, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta na czacie online.