Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Wentylator do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Wentylator do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Wentylator do ciężarówek
  • Kup tanio Wentylator samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Wentylator zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Wentylator do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Wentylator do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Wentylator do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Wentylator do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Wentylator. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Wentylator w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Wiatrak chłodzenia silnika zapewnia chłodzenie powietrza z chłodnicy kiedy silnik ciężarówki działa przez długi czas, albo kiedy porusza się z niską prędkością. Pozwala to uniknąć przegrzania jednostki napędowej.

Rodzaje wiatraków chłodzenia silnika dla ciężarówek

Przez rodzaj napędu:

  • Mechaniczne. Działają z napędu pasowego. Części te są najczęściej montowane w pojazdach o dużych rozmiarach.
  • Hydromechaniczne. Moment obrotowy jest przekazywany z wału korbowego na część poprzez sprzęgło hydrauliczne lub wiskotyczne.
  • Elektryczne. Urządzenia te napędzane są małym silnikiem elektrycznym podłączonym do pokładowego obwodu ciężarówki. Tego typu wiatraki chłodzenia silnika są częściej stosowane w samochodach osobowych niż w ciężarówkach.

Awarie i ich powody

Czasami, łopatki wirnika zrywają obręcz. Ponadto, niektóre z nich mogą zostać kompletnie zniszczone. Zazwyczaj dzieje się to z powodu zerwanego paska napędowego lub przez nieostrożną naprawę przylegających części.

Na przykład, silniki elektryczne mogą zawieść z powodu spalonych przewodów wirnika spowodowane zapchaniem. W przypadku zbyt długiego działania, mogą zżerać się przewody napięcia części. Kilka elementów może również zawieść w tej części jednocześnie, na przykład, wirnik silnika elektrycznego. Często dzieje się tak w przypadku wypadków drogowych.

Jak wykryć usterki

Na niezadowalający stan części wskazują obce dźwięki w miejscu, w którym się znajduje. Poza tym, awarie mogą często powodować przegrzanie lub zbytnie ochłodzenie silnika ciężarówki. W pierwszym przypadku zwiększa się pobór paliwa, w drugim, temperatura chłodziwa wzrasta. Gdy do tego dochodzi, kierowca zostanie powiadomiony przez odpowiadający mu wskaźnik.

Podczas diagnostyki urządzenia elektrycznego, stan jego obwodu sprawdzany jest za pomocą obwodomierza. Pozwala to wykryć uszkodzone przewody. Poza tym, urządzenie jest podłączane bezpośrednio do akumulatora. Jeśli w tym wypadku nie zacznie działać, oznacza to, że silnik ma awarię.

W przypadku awarii wiatraku chłodzenia silnika, powinieneś natychmiast skontaktować się ze specjalistami serwisowania ciężarówek, ponieważ dalsze działanie Twojej ciężarówki z uszkodzoną częścią może powodować awarię silnika. Sprawdzą oni część, a jeśli to konieczne, dokonają wymiany.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online znajdziesz szeroką gamę części. Nasza prosta i skuteczna funkcja wyszukiwania umożliwi Ci szybkie znalezienie i zamówienie wiatraka chłodzenia silnika do Twojej ciężarówki.

Jeśli to konieczne, to zespół biura obsługi z przyjemnością pomoże Ci znaleźć odpowiednią część w korzystnej cenie, a także udzieli Ci wszelkich informacji o wysyłce, zasadach płatności i promocjach.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz zadać je w każdej chwili przez nasz czat online.