Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Filtr oleju do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Filtr oleju do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Filtr oleju do ciężarówek
  • Kup tanio Filtr oleju samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Filtr oleju do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Filtr oleju do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Filtr oleju do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Filtr oleju do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Filtr oleju. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Filtr oleju w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Filtr oleju do ciężarówek oczyszcza czynnik smarujący z sadzy oraz produktów powstałych wskutek zużywającego się silnika. Jest to niezwykle istotna część układu smarującego, która pomaga w wydłużeniu żywotności wielu części samochodu.

Rodzaje filtrów oleju do ciężarówek

W zależności od cech konstrukcyjnych dane części samochodowe podzielone są na następujące grupy:

  • Niskociśnieniowe. Obudowa filtra oraz jego zakrętka tworzą jedną całość. Dane części są w całości wymieniane.
  • Kartridżowe. Wymieniany jest w nich wyłącznie element filtrujący. Zazwyczaj filtry kartridżowe są sprzedawane w niskiej cenie.

Filtry oleju do ciężarówek mogą różnić się między sobą metodą oczyszczania. Na przykład, mogą one być oczyszczane:

  • Mechanicznie. Zanieczyszczenia usuwane są podczas przepływania płynu roboczego przez element filtrujący. Element filtrujący jest zazwyczaj wykonany z papieru, może także posiadać dodatkową metalową siateczkę.
  • Poprzez proces sedymentacji. Ich konstrukcja obejmuje zbiornik kondensatu. Pod wpływem działania siły grawitacji osadzają się w nim ciała obce.
  • Odśrodkowo. Elementy obejmują wirnik bębnowy, który pod wpływem ciśnienia oleju obraca się z duża prędkością, dzięki czemu olej przepływa przez dysze. Pod działaniem sił odśrodkowych płyn roboczy jest oczyszczany z zabrudzeń. Pozostają one na wewnętrznej ściance wirnika.

Awarie oraz ich przyczyny

Najczęściej dany element jest wymieniany wskutek przekroczenia jego okresu eksploatacyjnego. Poprzez osadzający się brud filtr oleju do ciężarówek ulega stopniowemu zatkaniu, pogarszając jego przepustowość. Może to przyczynić się do uszkodzenia elementu filtrującego. Uszkodzeniu może ulec także zawór obejściowy, przyczyniając się do przepływu nieczystego oleju do mechanizmu części.

W niektórych przypadkach element filtrujący jest przedwcześnie zatykany wskutek przedostania się do oleju czynnika chłodzącego. Poza tym część może zostać uszkodzona wskutek nieprawidłowego montażu.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Problemy zaczynają się w momencie zapalenia się kontrolki ciśnienia oleju. Dodatkowo awaria może być zdiagnozowana poprzez sprawdzenie oleju bagnetem. Twarde cząsteczki zabrudzeń na bagnecie są dowodem na to, że filtr nie działa prawidłowo. W takim przypadku należy zamontować nowy filtr, bez oczekiwania na jego terminową wymianę. Będzie to tańsze niż naprawa całej jednostki uszkodzonej wskutek kiepskiego oczyszczania oleju.

Podobnie jak w elementach filtrujących samochodów pasażerskich, nowe części instalowane są w trakcie każdej wymiany oleju, po przejechaniu 10-15 tysięcy km.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Katalog naszego sklepu internetowego oferuje szeroki zakres wysokiej jakości części. W szczególności możesz u nas zamówić filtr oleju, który odpowiada specyfikacjom Twojej ciężarówki. Jeśli potrzebujesz większej ilości informacji na temat AUTODOC, naszych obecnych promocji, dostawy i płatności, zadaj pytania na czacie online lub drogą telefoniczną. Nasi specjaliści z chęcią udzielą Tobie wszelkich niezbędnych informacji.