Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Filtr powietrza do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Filtr powietrza do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Filtr powietrza do ciężarówek
  • Kup tanio Filtr powietrza samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Filtr powietrza do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Filtr powietrza do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Filtr powietrza do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Filtr powietrza do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Filtr powietrza. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Filtr powietrza w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Filtr powietrza do silnika to element układu wlotowego silnika, który chroni silnik ciężarówki przed zabrudzeniem, przedłużając tym samym jego żywotność. Element wychwytuje ciała obce, zapobiegając przed przedostawaniem się ich wraz z powietrzem do wnętrza silnika.

Rodzaje filtrów powietrza do silnika ciężarówek

Katalogi producentów zawierają dwa rodzaje części:

  • Główne. Są one umieszczane wewnątrz skrzynki filtracyjnej. Wśród nich najbardziej powszechne są filtry cylindryczne z ramą. Element roboczy jest zazwyczaj wykonany z papieru posiadającego umiejętność wychwytywania pyłu oraz wilgoci. Akcesoria są często wyposażone w uszczelki zwiększające ich szczelność.
  • Dodatkowe (filtry wstępne). Są one montowane oddzielnie przed elementem głównym. Są one niezbędne, gdy ciężarówka jest często używana do jazdy w warunkach terenowych. Są one dostępne zarówno w kształcie cylindrycznym, jak i panelowym. Filtry panelowe są wygodniejsze i tańsze.

W przeciwieństwie do elementów filtrujących do samochodów pasażerskich, posiadają one znacznie większe wymiary, przez co dużo większa jest ich powierzchnia robocza. Jest to bezpośrednio związane z objętością skokową silnika. Im wyższa jest dana wartość, tym większe są całkowite wymiary filtra. Poza tym części mogą posiadać różnorodne rozmiary gwintów, przepustowość, itp.

Awarie oraz ich przyczyny

Poprzez uwięzienie we wnętrzu produkty pyłu staje się on stopniowo zatkany i traci swoją umiejętność swobodnego przepływu powietrza. Zazwyczaj element jest zdatny do wymiany po przejechaniu 10 000 – 15 000 km. Może się on przedwcześnie uszkodzić, jeśli ciężarówka jest stale używana do jazdy po piasku lub brudnych drogach. W takim przypadku żywotność filtra może zostać zredukowana do 5 000 przejechanych km.

Czasami montaż nowego elementu wymagany jest wskutek uszkodzenia mechanicznego elementu filtrującego lub obudowy. Może się to wydarzyć wskutek wypadku, przedostania się do jego wnętrza oleju lub wody lub nieprawidłowy montaż.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Głównym symptomem potrzeby wymiany filtra powietrza do silnika ciężarówki jest zwiększone zużycie paliwa, zmniejszona moc silnika oraz głośna jego praca w trakcie jazdy. Awaria części może zostać zdiagnozowana w czasie rutynowego przeglądu samochodu. Filtr jest wyciągany ze skrzynki filtracyjnej oraz diagnozowany pod kątem zatkania lub uszkodzenia. Jeśli filtr jest zatkany lub uszkodzony, najlepszym rozwiązaniem jest montaż nowego filtra. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia silnika. Cena naprawy silnika jest dużo wyższa niż cena zakupu nowego elementu filtrującego.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

W naszym sklepie internetowym możesz przy pomocy kilku kliknięć myszki zamówić filtr powietrza, pompę wodną, tarcze hamulcowe oraz inne części do ciężarówki. Wykwalifikowani specjaliści naszego działu pomocy technicznej z chęcią udzielą Tobie wszelkich niezbędnych informacji na temat produktów, poinformują Cię o obecnych promocjach, a także pomogą w dokonaniu zakupów przez Internet. Wybierz AUTODOC: z nami serwisowanie ciężarówek jest łatwe i korzystne.