Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Filtr paliwa do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Filtr paliwa do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Filtr paliwa do ciężarówek
 • Kup tanio Filtr paliwa samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Filtr paliwa do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Filtr paliwa do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Filtr paliwa do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Filtr paliwa do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Filtr paliwa. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Filtr paliwa w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Filtr paliwa do ciężarówki oczyszcza paliwo z zanieczyszczeń obejmujących brud oraz produkty związane z działalnością korozji. Odgrywa on istotną rolę w zapobieganiu przedwczesnego zużywania się zaworów, wtryskiwaczy oraz innych elementów silnika.

Rodzaje filtrów paliwa do ciężarówek

Ze względu na płyn roboczy:

 • Do benzyny. Posiadają one prostą konstrukcję. Z tego względu, że ten rodzaj paliwa jest relatywnie rzadko stosowany w ciężarówkach dane filtry paliwa są częściej montowane w samochodach pasażerskich.
 • Do Diesla. Są one wyposażone w membranę do oddzielania wody oraz układ grzewczy, który pomaga w zachowaniu ciekłej konsystencji produktu oleju w niskich temperaturach.

Ze względu na poziom filtracji:

 • Oczyszczanie z grubych cząstek zanieczyszczeń. Usuwają one grube cząstki zanieczyszczeń. Ich średnia żywotności wynosi 60 000 – 100 000 przejechanych kilometrów.
 • Oczyszczanie z drobnych cząstek zanieczyszczeń. Usuwają one nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń. W ciężarówkach napędzanych benzyną powinny być one wymieniane co 60 000 – 80 000 przejechanych kilometrów, a w silnikach typu Diesel – co 10 000 – 20 000 przejechanych kilometrów

Elementy filtrujące są wykonane z różnorodnych materiałów, takich jak filc, papier itp. W zależności od konstrukcji dostępne są następujące rodzaje części:

 • Demontowane. Wymieniany jest wyłącznie element filtrujący.
 • Stałe. Wymianie poddawany jest cały podzespół.

Obudowa filtra powietrza w ciężarówkach może być wykonana z:

 • Metalu. Charakteryzuje się ona wysoką przewodnością ciepła, która ma pozytywny wpływ na wydajność podgrzewania oleju napędowego.
 • Plastiku. Jest ona odporna na korozję.
Awarie oraz ich przyczyny

Element filtrujący może zatkać się lub zapaść. Zatkanie filtra może być spowodowane korzystaniem z kiepskiej jakości paliwa lub oleju napędowego na nieodpowiednią porę roku. Obudowa może pogorszyć swój stan lub odkształcić się wskutek korozji lub wskutek wypadku drogowego, który może skutkować jej cieknięciem.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Jeśli element posiada przezroczystą obudowę można dokonywać jego wizualnego przeglądu. Jeśli filtr posiada kolor ciemnobrązowy lub w paliwie widoczne są cząstki zanieczyszczeń, należy wtedy wymienić element filtrujący.

Symptomami uszkodzenia filtru są znacznie zmniejszona moc silnika oraz zwiększone zużycie paliwa. Dodatkowo wyciek płynu roboczego może skutkować specyficznym zapachem w kabinie pasażerskiej. W takiej sytuacji należy dokonać przeglądu części: wyciek zazwyczaj jest widoczny gołym okiem. Jeśli nie posiadać wystarczającego doświadczenia najlepiej jest powierzyć montaż nowej części profesjonalistom ze stacji serwisowej.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Czy wolisz kupno części i akcesoriów do naprawy w trakcie trwania promocji? Nasz sklep internetowy regularnie posiada oferty specjalne dla klientów, kiedy ceny stają się wyjątkowo niskie. Niemniej jednak nawet bez zniżek wiele produktów w katalogu AUTODOC jest niedrogich. Jeśli natychmiast potrzebujesz do swojej ciężarówki filtra paliwa, już teraz złóż zamówienie przez Internet. Twoje zamówienie zostanie dostarczone na Twój adres w możliwie najkrótszym czasie.