Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Filtr powietrza kabinowy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Filtr powietrza kabinowy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Filtr powietrza kabinowy do ciężarówek
  • Kup tanio Filtr powietrza kabinowy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Filtr powietrza kabinowy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Filtr powietrza kabinowy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Filtr powietrza kabinowy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Filtr powietrza kabinowy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Filtr powietrza kabinowy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Filtr powietrza kabinowy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Kabinowe filtry powietrza do ciężarówek oczyszczają powietrze przedostające się poprzez otwory wentylacyjne z pyłu drogowego, który jest obficie obecny na brudnych drogach oraz poboczach. Dodatkowo zapobiegają one ingerencji szkodliwych substancji chemicznych zawartych w gazach spalinowych, pyłków oraz innych alergenów do wnętrza kabiny.

Rodzaje kabinowych filtrów powietrza do ciężarówek

Części znajdujące się w katalogach producentów mogą posiadać różnorodne elementy filtrujące:

  • Papierowe. Chronią one wyłącznie przed pyłem i sadzą i są relatywnie niedrogie.
  • Węglowe. Zapobiegają przed ingerencją pyłu, jak i również związków toksycznych grup benzenowych i fenolowych, tlenku azotu i siarki do wnętrza kabiny pasażerskiej. Skutecznie usuwają one nieprzyjemne zapachy. Kosztują one więcej niż elementy filtrujące wykonane z papieru.

Ze względu na metodę oczyszczania części mogą być:

  • Mechaniczne. Usuwają one duże cząstki zanieczyszczeń.
  • Absorbujące. Posiadają one warstwę dodatkową, zazwyczaj wykonaną z węgla, która pochłania gazy oraz nieprzyjemne zapachy.
  • Elektrostatyczne. Dzięki zelektryfikowanemu materiałowi filtrującemu przyciągają one i zatrzymują nawet najmniejsze cząstki zanieczyszczeń. Dane elementy charakteryzują się wysoką wydajnością.

Tak samo jak elementy filtrujące do samochodów pasażerskich, elementy do ciężarówek mogą posiadać różnorodne kształty oraz grubość obudowy.

Awarie oraz ich przyczyny

W czasie jazdy pojazdem powierzchnia robocza filtra nieuchronnie zatyka się, zwłaszcza w przypadku częstego wystawienia na działanie oleju oraz wody. Standardowy okres wymiany filtra wynosi raz do roku przed rozpoczęciem okresu letniego. Jeśli ciężarówka jest stale stosowana do jazdy po zapylonym terenie, częstotliwość wymiany filtra wynosi raz na pół roku. Obudowa może ulec uszkodzeniu wskutek nieprawidłowego montaży lub wypadku drogowego.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Głównym symptomem, że filtr kabinowy ciężarówki potrzebuje wymiany do nieprzyjemne zapachy w kabinie pasażerskiej, takie jak pleśń. Stan części powinien być sprawdzany w przypadku formowania się pary wodnej na szybach lub w przypadku przerywanego strumienia powietrza wlatującego do kabiny. Brud i uszkodzenie są łatwe do zdiagnozowania w czasie przeglądu technicznego. W obydwu przypadkach nie jest on zdatny do naprawy, dlatego trzeba go wymienić na nową część.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Czy chciałbyś szybko kupić filtr kabinowy oraz inne części do swojej ciężarówki? Kup je w naszym sklepie internetowym AUTODOC! Nasz dział obsługi klienta z chęcią pomoże Tobie w znalezieniu odpowiedniej części, aby były one wysłane w możliwie najkrótszym czasie. W trakcie trwających promocji nasze ceny są niesłychanie niskie. Wybierz AUTODOC i kupuj więcej za mniej!