Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do ciężarówek
  • Kup tanio Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Łożysko prowadzące / tarcza zatrzymująca w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Żeby zmniejszyć nierównowagę spowodowaną przez przełożenie obrotów na koła z wału silnika, łożyska koła zamachowego stosowane są układzie sprzęgła ciężarówki. Centruje on wał wejściowy, zapobiegając drganiom.

Rodzaje łożysk koła pasowego dla ciężarówek

Część składa się z dwóch pierścieni z rowkami ze sferycznymi lub cylindrycznymi elementami umieszczonymi pomiędzy nimi, które z reguły, zabezpieczone są w obudowie. W zależności od kształtu elementów tocznych, części mogą być:

  • Kulą;
  • Rolką (stożkowe, cylindryczne, sferyczne łożyska rolkowe

Produkty te mogą mieć również różne konstrukcje klatki. Mogą być:

  • Otwarte. Wszystkie elementy toczne znajdują się na tym samym rowku. Cena takich urządzeń jest niższa, ale nie mogą być stosowane przy dużej prędkości obrotowej.
  • Zamknięte. Każdy elementy toczny znajduje się w osobnym gnieździe. Produkty tego typu są bardziej odporne na znaczne obciążenia

Awarie i ich powody

Część nie ma określonej żywotności i powinna być wymieniana wraz ze sprzęgłem. Podobnie jak łożyska koła zamachowego w samochodach pasażerskich, części stosowane w ciężarówkach są wystawiane na mechaniczne i termiczne obciążenia spowodowane ciągłym tarciem. W wyniku tego od czasu do czasu pojawiają się usterki. Obejmują one, na przykład, pęknięcia i wyszczerbienia na powierzchni. Poza tym rolki mogą się zapchać i pęknąć. Uszkodzone uszczelnienie wewnątrz części powoduje wdarcie się brudu, które przyspiesza zużycie.

Jak wykryć usterki

Na awarię części wskazują przede wszystkim drgania przeniesione na pedał podczas odłączania sprzęgła. Czasem podczas jazdy słychać obce dźwięki. Objawy te wskazują na potrzebę nieplanowanej konserwacji jednostki.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W sklepie AUTODOC, znajdziesz szeroką gamę części do ciężarówek. Możesz tu kupić łożyska do kół zamachowych, koła pasowe napinaczy, tarcze przegubów kulowych i wiele innych części od niezawodnych producentów. Wszystkie produkty w katalogu są stosunkowo niedrogie i wysokiej jakości. Ponadto, często mamy promocje. Złóż swoje zamówienie na naszej stronie już dziś i uzyskaj wszystko czego potrzebujesz do naprawy i konserwacji swojej ciężarówki na najkorzystniejszych warunkach.