Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Wspomaganie sprzęgła do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Wspomaganie sprzęgła do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Wspomaganie sprzęgła do ciężarówek
  • Kup tanio Wspomaganie sprzęgła samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Wspomaganie sprzęgła zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Wspomaganie sprzęgła do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Wspomaganie sprzęgła do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Wspomaganie sprzęgła do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Wspomaganie sprzęgła do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Wspomaganie sprzęgła. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Wspomaganie sprzęgła w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Wysprzęglik do ciężarówek pozwala zmniejszyć nacisk na pedał, w szczególności przy zmianie biegów. Część ta montowana jest na kołnierzu skrzyni korbowej po prawej stronie.

Rodzaje wysprzęglików do ciężarówek

Zgodnie z zasadą działania:

  • sprężynowe - montowane są na mechanicznym lub hydraulicznym napędzie i pełnią funkcję sprężania i wydłużania. Składają się z sprężyny serwo, dźwigni i odbojnika, który ogranicza jego ruch. Zmniejszają one nacisk na pedał średnio o 30-40%;
  • hydrauliczne - montowane równolegle do napędu mechanicznego. Ciśnienie wewnątrz nich jest zwiększone przez pompy zębate lub łopatkowe. Składają się z cylindra hydraulicznego, zaworu rozdzielającego i czujnika kontrolnego;
  • pneumatyczne - w skład ich konstrukcji wchodzą tłok z popychaczem, zawór redukcyjny ciśnienia, membrana i czujnik kontrolny. Część działa dzięki sprężonemu powietrzu. Po naciśnięciu pedału pompowany jest nie tylko płyn roboczy, ale również powietrze pod ciśnieniem 8-10 atmosfer, co podwaja efekt.

W ciężarówkach układ sprzęgła jest znacznie większy w porównaniu do samochodów osobowych i tym samym wprowadzenie w ruch płytki naciskowej wymaga więcej wysiłku. Wysprzęglik do samochodów osobowych montowany jest, gdy zwolnienie pedału wymaga siły 150 N, a dla ciężarówek – 250 N.

Awarie i ich przyczyny

Producenci nie ograniczają żywotności części. Jednak biorąc pod uwagę trudne warunki działania pojazdów użytkowych, jednostka ta stale podlega wysokim obciążeniom, przez co może ona ulec uszkodzeniu. Do częstych awarii należą zapchanie tłoka w cylindrze, odkształcenie rurek między cylindrem a wysprzęglikiem i uszkodzenia mechaniczne elementów uszczelniających. Awarie spowodowane są wnikaniem wilgoci lub powietrza do mechanizmu, nieprawidłową regulacją jednostki lub nadmiernym obciążeniem.

Jak wykrywać usterki

Przede wszystkim uszkodzenia jednostki można wykryć przez jej oględziny podczas konserwacji ciężarówki. Wykryte wycieki płynu roboczego i uszkodzenia są wyraźnymi objawami potrzeby naprawy lub wymiany części. Awarię części może także sygnalizować jej nieprawidłowe działanie, w szczególności duże swobodne skoki pedału.

AutoDoc: wygodne zakupy online

Czy chcesz, by Twoje zakupy online były nie tylko szybkie, ale również niedrogie? Witaj w sklepie internetowym AutoDoc. Nasz przyjazny dla użytkownika katalog posiada szeroką gamę wysokiej jakości części w okazyjnych cenach. Dodatkowo podczas promocji możesz kupić wysprzęglik, tarczę przegubu homkinetycznego, koło zamachowe i wiele innych części jeszcze taniej. Zostań klientem AutoDoc już dzisiaj i ciesz się wszystkimi korzyściami okazyjnych zakupów i doskonałej obsługi.