Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do ciężarówek
  • Kup tanio ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze ESP - dynamiczna regulacja toru jazdy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Czujniki prędkości koła w ciężarówkach to elementy, które znacznie wpływają na skuteczność hamowania i sterowność pojazdu. Dane przesyłane z urządzenia na system ABS pomagają wyregulować siłę hamowania, tym samym zmniejszając ryzyko wypadku drogowego.

Rodzaje czujników prędkości koła dla ciężarówek

Producenci oferują zarówno urządzenia bierne, które nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania, jak i urządzenia czynne podłączone do obwodu pokładowego. Te pierwsze są niedrogie, a drugie są dokładniejsze. Wyróżniamy dwa typy urządzeń aktywnych:

  • Magnetorezystywne. Ich ważną zaletą jest fakt, że mogą określić prędkość koła od początku ruchu.
  • Oparte na czujniku Halla. Są bardzo dokładne.

W samochodach, czujnik ABS jest zazwyczaj montowany na każdym kole. W ciężarówkach, urządzenia te mogą być również montowane na mechanizmie różnicowym osi napędu.

Awarie i ich powody

Element może zawieść z powodu uszkodzonego uzwojenia wewnętrznego w przypadku uszkodzenia mechanicznego obudowy. Powodem awarii może być silne oddziaływanie, np. w postaci wypadku drogowego lub niedbałej nieostrożnej naprawy przyległych jednostek. Uszkodzenia mogą być również spowodowane intensywnymi drganiami podczas jazdy ciężarówką. Styki mogą ulec utlenieniu z powodu oddziaływania wilgoci.

Jak wykryć usterki

Zazwyczaj, odpowiedni wskaźnik na panelu urządzeń powinien wyłączyć się po pewnym czasie od uruchomienia silnika. Jeżeli to nie nastąpi, to skontaktuj się ze specjalistami w celu konserwacji, która obejmuje przede wszystkim diagnostykę komputerową. Profesjonaliści zazwyczaj mierzą oporność i napięcie w systemie. W celu uniknięcia awarii, powinno się również sprawdzić działanie urządzenie, np. po wymianie łożysk kół i klocków hamulcowych. Urządzenia nie mają określonej żywotności.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, znajdziesz szeroki wybór części do pojazdów. Dzięki naszemu intuicyjnemu katalogowi możesz szybko znaleźć i kupić czujnik prędkości koła i inne urządzenia do Twojej ciężarówki. Jeśli będziesz potrzebował wsparcia w podjęciu decyzji, dodatkowych informacji na temat aktualnych promocji i godzin pracy AUTODOC, prosimy skontaktować się ze specjalistami z naszej usługi wsparcia klienta online.