Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Tarcza hamulcowa do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Tarcza hamulcowa do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Tarcza hamulcowa do ciężarówek
  • Kup tanio Tarcza hamulcowa samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Tarcza hamulcowa do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Tarcza hamulcowa do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Tarcza hamulcowa do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Tarcza hamulcowa do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Tarcza hamulcowa. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Tarcza hamulcowa w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Tarcze hamulcowe to ruchome elementy układu hamulcowego, które są zamontowane w piaście koła. Dane części służą do spowalniania obrotu kół oraz zatrzymywania ciężarówki.

Rodzaje tarcz hamulcowych do ciężarówek

Ze względu na materiał:

  • Żeliwo. Są one niedrogie, posiadają bardzo dobre właściwości cierne oraz są odporne na zużycie. Ich wady obejmują wysoką wagę, podatność na korozję oraz zniekształcenie związane przez częstą intensywność hamowania.
  • Stal nierdzewna. Są one odporne na spadki temperatury, jednak posiadają gorsze właściwości cierne w porównaniu do tarcz żeliwnych.

Ze względu na obecność otworów wentylacyjnych:

  • Pełne. Są to pełne metalowe tarcze pozbawione kanałów do cyrkulacji powietrza, przez co są one mniej wydajne. Są one dość wytrzymałe.
  • Wentylowane. Są to dwie tarcze z zagłębieniami, pomiędzy którymi rozprasza się ciepło. Wadą tych tarcz jest możliwość ingerencji brudu, która utrudnia chłodzenie.

Ze względu na konstrukcję:

  • Wywiercane. Tarcza elementu posiada równomiernie rozmieszczone otwory wykonane na wylot, które zapewniają wydajne chłodzenie oraz wydalanie gazów i produktów spalania. Tego rodzaju produkty są mniej wytrzymałe i są podatne na uszkodzenie mechaniczne.
  • Perforowane. Dana część posiada rowki, które mogą być wykorzystywane jako wskaźniki zużycia. W momencie, gdy one znikną, część powinna zostać wymieniona. Tego rodzaju części są wytrzymałe, jednak posiadają niską wydajność chłodzenia.

Awarie oraz ich przyczyny

Główną awarią tarcz hamulcowych zarówno w samochodach pasażerskich, jak i ciężarówkach, jest zużycie cierne. Żywotność danej części wynosi średnio 90 000 – 150 000 kilometrów dla przedniej osi oraz 180 000 – 300 000 kilometrów dla tylnej osi. Dokładna żywotność części zależy od stylu jazdy oraz warunków eksploatacyjnych ciężarówki. Ingerencja pyłu, zmiany temperatury mogą skutkować wypaczeniem, nierównomiernym zużyciem oraz mechanicznym uszkodzeniu tarczy.

Na powierzchni części mogą także formować się zarysowania. W szczególności dzieje się tak, gdy część okładzin ciernych lub ciała obce przedostaną się w szczelinę pomiędzy klockiem hamulcowym a tarczą.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Zużycie się danej części samochodowej w pojazdach użytkowych jest wskazywane przez jej grubość .Dopuszczalną wartość można znaleźć w katalogu producenta. Jeśli grubość jest mniejsza od określonej, dalsze użytkowanie części może skutkować jej uszkodzeniem.

Nie zaleca się naprawy danych części samochodowych; zużyte tarcze należy wymienić. Nowe części muszą być zamontowane parami na jedną oś, przez co większość producentów oferuje przednie lub tylne zestawy tarcz hamulcowych do ciężarówek.

Potrzeba naprawy jest wskazywana przez oznaki takie jak wydłużona droga hamowania lub ściąganie pojazdu na jedną ze stron. Poza tym podczas hamowania słyszane jest piszczenie oraz inne niespotykane dźwięki.

AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Ciężarówki są stale wystawiane na działanie wysokich obciążeń, przez co wymagany jest montaż niezawodnych elementów. W naszym sklepie internetowym możesz w każdym momencie kupić najwyższej jakości tarcze hamulcowe pochodzące od niezawodnych producentów. Nasi specjaliści są zawsze gotowi do udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania drogą telefoniczną lub poprzez czat online. Będziesz mile zaskoczony naszymi cenami, szerokim asortymentem produktów znajdujących się w naszym katalogu, możliwością otrzymania darmowej dostawy oraz wielu więcej.