Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Klocki hamulcowe do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Klocki hamulcowe do ciężarówek
 • Kup tanio Klocki hamulcowe samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Klocki hamulcowe do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Klocki hamulcowe do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Klocki hamulcowe do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Klocki hamulcowe do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Klocki hamulcowe. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Klocki hamulcowe w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Klocki do hamulców tarczowych stają się obecnie coraz częściej stosowane w ciężarówkach. Dane części posiadają stabilny współczynnik tarcia zarówno na początku ,aj ki końcu procesu hamowania; charakteryzują się one wysokim wskaźnikiem hamowania, przez co są one doskonałe do zatrzymywania ciężkich pojazdów. Posiadają one płaską powierzchnię roboczą, która wchodzi w bezpośredni kontakt z tarczą podczas wciśnięcia pedału hamulca.

Rodzaje klocków do hamulców tarczowych do ciężarówek

W zależności od osi:

 • Przednie. Starczają one średnio na 80 000 – 100 000 przejechanych km.
 • Tylne. Starczają one na 70 000 – 110 000 przejechanych km.

W zależności od materiału produkcyjnego:

 • Półmetaliczne. Zawierają one od 30 do 65% metalu. Charakteryzują się one siłą oraz wytrzymałością. Są one także dość ciche, jednak skuteczne nawet w trakcie hamowania awaryjnego.
 • Niskometaliczne. Średnio zawierają one około 10-30% metalu. Są one niedrogie, jednak bardziej podatne na ścieranie oraz formowanie się pyłu.

Ze względu na obecność czujnika zużycia:

 • Z czujnikiem. Wskazują one krytyczny poziom zużycia powierzchni ciernej.
 • Bez czujnika. Wymagają one stałego monitorowania poziomu zużycia klocków.
Awarie oraz ich przyczyny

Tak samo jak w przypadku klocków hamulcowych do samochodów pasażerskich, przedwczesne lub nierównomierne zużycie części do ciężarówki są zazwyczaj związane z awarią zacisków, w szczególności zakleszczania się prowadnic lub tłoków. Zakleszczanie się tłoków jest spowodowane utratą integralności ochronnych osłon przeciwpyłowych, gdy części wystawione są na działanie wilgoci oraz brudu.

Jeśli tłok zakleszczy się w pozycji wysuniętej, części będą trzeć o powierzchnię tarczy w trakcie jazdy. Może to prowadzić do przedwczesnego zużywania się, jak i również przegrzewania się oraz przypalania.

Uszkodzenia powierzchni tarcz – odpryski, pęknięcia oraz nierówności – także są niebezpieczne dla klocków hamulcowych. Często spowodowane są one poprzez przegrzewanie się klocków, na przykład, po zbyt intensywnym korzystaniu z mechanizmu hamulcowego lub błędów w trakcie jazdy ze wzniesienia.

W jaki sposób zdiagnozować awarię

Większość przednich i tylnych klocków hamulcowych do nowoczesnych ciężarówek wyposażona jest w czujniki zużycia. Pomagają one w monitorowaniu stanu klocków hamulcowych poprzez przesyłanie sygnałów do kierowcy o potrzebie ich wymiany, co informowane jest albo poprzez specyficzny dźwięk, albo odpowiednią kontrolkę na desce rozdzielczej.

Niemniej jednak pomimo obecności czujnika zaleca się pomiar grubości powierzchni ciernej podczas każdego przeglądu samochodu. Uzyskane wartości powinny być zgodne z wartościami podanymi przez producenta w dokumentacji technicznej określonego modelu ciężarówki.

Potrzeba nieterminowej diagnostyki części może być wskazywana poprzez:

 • Zapach spalenizny w kabinie pasażerskiej podczas hamowania;
 • Odchylenie od kierunku prostoliniowego;
 • Zwiększoną drogę hamowania;
 • Poślizg boczny podczas wciskania pedału hamulca.
AUTODOC: wygodne robienie zakupów przez Internet

Aby szybko i tanio kupić części zamienne, stań się klientem naszego sklepu internetowego. Dzięki szerokiemu zakresowi produktów gwarantujemy Tobie, że będziesz w stanie kupić klocki hamulcowe do każdej marki i modelu ciężarówek. Nasi specjaliści niezwłocznie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przygotują części do wysyłki. Przystępne ceny będą przyjemnym dodatkiem do naszych wysokiej jakości usług.