Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Artykułów
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Szczeka hamulcowa / zestaw do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Szczeka hamulcowa / zestaw do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Szczeka hamulcowa / zestaw do ciężarówek
  • Kup tanio Szczeka hamulcowa / zestaw samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
Katalog Szczeka hamulcowa / zestaw do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Szczeka hamulcowa / zestaw do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Szczeka hamulcowa / zestaw do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej

Szczeka hamulcowa / zestaw do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu

Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Szczeka hamulcowa / zestaw. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Szczeka hamulcowa / zestaw w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Szczęki hamulców bębnowych to części ciężarówek o kształcie łuku wyposażone w listwy cierne. Po naciśnięciu pedału są one dociskane do ścian bębna i zapewniają hamowanie pojazdu.

Rodzaje

Katalogi producentów zawierają produkty o następującej charakterystyce:

  • Oś instalacyjna. Są to przednie i tylne szczęki hamulca bębnowego.
  • Ilość cylindrów w systemie. Produkty mogą być napędzane jednym lub dwoma cylindrami. W drugim przypadku hamowanie jest bardziej skuteczne.
  • Wymiary. Zależą od marki i modelu ciężarówki
  • Rodzaje mocowań. W sklepie internetowym możesz znaleźć części, które połączone są śrubami lub nitami. W przeciwieństwie do szczęk hamulców do samochodów osobowych, które są na ogół klejone, części z tego typu mocowaniami są bardziej trwałe.

Awarie i ich przyczyny

Przeciętna częstotliwość wymiany wynosi 100000 km przebiegu lub 5 lat. Części mogą zostać odkształcone lub starte. Te pierwsze pojawiają się z powodu pojawienia się ciała obcego w luce między bębnem a szczęką, a te drugie – z powodu naturalnego zużycia.

Jak wykrywać awarie

Na awarię części wskazuje pogorszenie hamowania i piszczący dźwięk, zwiększone spalanie paliwa i skoki pedału. Stopień zużycia może zależeć od grubości, która mierzona jest przez specjalny otwór w tarczy. Jeśli okres eksploatacji elementu dobiegł końca, powinieneś natychmiast kupić szczęki hamulca bębnowego, a następnie skontaktować się ze specjalistami na stacji serwisowej żeby zamontować je w ciężarówce.

Użytkowanie pojazdu z uszkodzonymi elementami jest zabronione. Nowe części należy zamontować w zestawie na oś. Po montażu, należy unikać nagłego lub przedłużonego hamowania przez kilkaset kilometrów.

AutoDoc: wygodne zakupy online

W naszym sklepie internetowym możesz kupić wysokiej jakości części do ciężarówki w korzystnych cenach. Ponadto często prowadzimy promocje, które sprawiają, że wiele produktów będziesz jeszcze tańszych. Zacznij oszczędzać już dziś – złóż swoje zamówienie na stronie AutoDoc lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.