Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Krzywka hamulca, dodatki do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Krzywka hamulca, dodatki do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Krzywka hamulca, dodatki do ciężarówek
  • Kup tanio Krzywka hamulca, dodatki samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
    Bezpieczne Zamówienie 200 dni
  • Aut ciężarowych Krzywka hamulca, dodatki zawsze w niskich cenach
    Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Krzywka hamulca, dodatki do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Krzywka hamulca, dodatki do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Krzywka hamulca, dodatki do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Krzywka hamulca, dodatki do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Krzywka hamulca, dodatki. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Krzywka hamulca, dodatki w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Wałki rozrządu hamulców ciężarówek to części mechanizmów bębnowych, które przenoszą moment obrotowy z cylindra pneumatycznego na krzywki hamulca. Przeznaczone są do jednoczesnego zwalniania szczęk hamulcowych. Na jednym końcu wałka znajduje się ząbkowana część do łączenia z dźwignią regulacyjną, a na drugim – krzywka w kształcie litery S. Obracanie wałka dociska szczęki hamulcowe do bębna, zmniejszając w ten sposób prędkość i w efekcie zatrzymując pojazd.

Rodzaje wałków rozrządu dla ciężarówek

Według osi:

  • przednie;
  • tylne.

Według strony montażu:

  • prawe;
  • lewe.

Części wykonane są z trwałej stali węglowej. Powierzchnia robocza jest zazwyczaj poddawana hartowaniu indukcyjnemu.

Awarie i ich przyczyny

Podczas jazdy prawe i lewe wałki rozrządu hamulców w pojazdach ciężarowych są w równym stopniu wystawiane na duże obciążenia i tym samym podatne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Możliwe jest wystąpienie uszkodzenia łożysk poprzecznych i klinów, a także zapychanie części tulei krzywki hamulca oraz ślady korozji. Tego typu awarie są często spowodowane wnikaniem cząstek ściernych i wilgoci do wnętrza urządzenia.

Jak wykrywać usterki

Wałki rozrządu są częścią układu hamulcowego ciężarówki i zapewniają bezpieczną jazdę, dlatego też diagnostyka i wymiana części powinny być przeprowadzane na stacji serwisowej. Nie mają one ograniczonej żywotności, ale wymagają regularnej konserwacji. Z reguły ich oględziny przeprowadza się przy wymianie szczęk hamulcowych. Jednocześnie powinny być regularnie smarowane, aby utrzymać swobodny obrót wspornika zacisku. Ich nieplanowana wcześniejsza diagnostyka może być konieczna, gdy układ funkcjonuje nieprawidłowo, w szczególności kiedy pojazd hamuje nawet po zwolnieniu pedału hamulca.

AutoDoc: wygodne zakupy online

Szukasz sklepu internetowego z okazyjnymi cenami na części zamienne do naprawy i konserwacji ciężarówek? Zarejestruj się na stronie internetowej AutoDoc. Tu kupisz wałki rozrządu hamulców, tarcze, bębny i wiele innych części w niskich cenach. Ponadto mamy regularne promocje i zapewniamy możliwość uzyskania darmowej wysyłki. Zapomnij o przepłacaniu – wybierz części zamienne z naszego katalogu i złóż zamówienie online już dziś.