Plus
Wypróbuj konto Premium
0   Pozycje
#
0,00 PLN
Twój koszyk jest pusty

Siłownik sprężynowy do ciężarówek

Wybierz swój samochód użytkowy
Aby znaleźć Siłownik sprężynowy do samochodów ciężarowych lub innych pojazdów dostawczych i zapewnić pełną kompatybilność części, wybierz model poniżej.
1
2
3
Informacje dodatkowe
Zamów niedrogo Siłownik sprężynowy do ciężarówek
 • Kup tanio Siłownik sprężynowy samochodów użytkowych z prawem do ich zwrotu w ciągu 200 dni
  Bezpieczne Zamówienie 200 dni
 • Aut ciężarowych Siłownik sprężynowy zawsze w niskich cenach
  Gwarancja najlepszej ceny
Katalog Siłownik sprężynowy do ciężarówek - wybierz w sklepie internetowym AUTODOC

Siłownik sprężynowy do NAJLEPSZYCH marek ciężarówek

Najwyższej jakości Siłownik sprężynowy do samochodów użytkowych: NAJLEPSZE marki

Więcej
Siłownik sprężynowy do ciężarówek: Bestsellery z naszego katalogu
Dane produkty są jednymi z najczęściej kupowanych rzeczy z katalogu Siłownik sprężynowy. Szeroki zakres najlepszych marek pomoże Tobie w wyborze Siłownik sprężynowy w okazyjnej cenie i zapewni Tobie najlepsze dopasowanie do Twojej ciężarówki lub samochodu użytkowego.

Cylinder hamulca sprężynowego to napędzany pneumatycznie element funkcyjny układu hamulcowego. Przetwarza energię ze sprężonego powietrza w energię mechaniczną. Tego typu urządzenia są montowane głównie na tylnych osiach ciężarówek. Komora pneumatyczna w tym układzie działa jako główny hamulec, a hamulec sprężynowy działa jako hamulec zapasowy, dodatkowy lub awaryjny.

Rodzaje cylindrów hamulca sprężynowego dla ciężarówek

Niezależnie od marki, konstrukcja części zawiera komorę hamowania typu membranowego. Zawiera ona następujące mocowania:

 • W dolnym otworze – do dostarczania powietrza.
 • W górnym otworze – do podłączania do hamulca sprężynowego. Może być zrobiona z:
  • Prętami przechodzącymi przez otwory w kołnierzach na obudowie;
  • Kołnierzem redukcyjnym podłączonym do części za pomocą zacisków.

Awarie i ich powody

Regularnie serwisowana część może działać bez zakłóceń przez długi czas. Możliwe awarie to m. in. utrata szczelności w komorze membrany, uszkodzenie mechaniczne powierzchni roboczej, uszkodzone uszczelki lub sprężyna. Powodem awarii może być wypadek drogowy lub przedostanie się ciał obcych do jednostki podczas jazdy. Uszczelki mogą się zużyć w przypadku nadmiernego użytkowania ciężarówki.

Jak wykryć usterki

Uszkodzenia mechaniczne cylindra hamulca sprężynowego wykrywane są podczas konserwacji. Objawy, które wskazują na potrzebę diagnostyki obejmują przeciekanie sprężonego powietrza, co zmniejsza skuteczność hamowania. Naprawa i wymiana jednostki wymaga skontaktowania się z centrum serwisowym, ponieważ praca ta wymaga największej ostrożności, które zapewniają bezpieczne naprężenie sprężyny przed demontażem.

AUTODOC: wygodne zakupy online

W naszym sklepie online, znajdziesz szeroki wybór części do ciężarówek, a także akcesoria, narzędzia i wiele innych produktów, których potrzebują właściciele pojazdów. Posiadamy wygodny katalog, w którym możesz bez trudu znaleźć wszystko czego potrzebujesz. Oferujemy przystępne ceny na produkty, mamy częste promocje i oferujemy darmową dostawę. Złóż swoje zamówienie online już teraz i kup cylinder hamulca sprężynowego i inne części do swojej ciężarówki w niskich cenach i bez problemów.